Jump to content

Dugotrajni sudski postupci


Robert P

Preporučene objave

Poštovani.

Javljam se ovim putem jer od državnih institucija kojima sam se obratio ne znaju ili ne žele ponuditi kvalitetnu informaciju. U mom konkretnom slučaju radi se o naplati štete od osiguranja u slučaju prometne nesreće. Sam događaj zbio se 01.08.1997 god. pri čemu sam nastradao kao suvozač. 7 dana kome, dva puta klinički mrtav, hematom veličine šake na mozgu no lubanja nije pukla, što je opet imalo svoje komplikacije (epilepsija). Krajem 1998.god podnosim tužbu za naknadu štete no od tada do današnjeg dana održano je jedno jedino ročište na kojem je tužena strana odbacila sve navode te je zakazano novo ročište na kojem je trebala biti proučena medicinska dokumentacija no to se nikada nije dogodilo. Par mjeseci nakon toga od osiguravajuće kuće preko svog odvjetnika dobivam ponudu za naknadu štete u iznosu od 9000 kn što naravno odbijam. Od tog trenutka do danas stvar stoji i ne mrda. U kontaktu sa svojim odvjetnikom na moja opetovana pitanja samo neka izmotavanja i nikakav konkretan odgovor. Ok jasno  je kako on to nije u stanju privesti kraju te Vas zato molim da me uputite kome se obratiti i što očekivati ? 

Srdačan pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na kojem se sudu vodi postupak? Teško je zamislivo da sud od 1998. godine nije postupao, koliko god naši sudovi bili spori. Izvršite uvid u spis kod suda s obzirom da od odvjetnika već skoro 20 godina ne možete dobiti konkretan odgovor. Kažem, naši sudovi jesu spori, ali u većini predmeta ne baš toliko.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Robert P je napisao:

 Ok jasno  je kako on to nije u stanju privesti kraju te Vas zato molim da me uputite kome se obratiti i što očekivati ? 

Srdačan pozdrav

od odvjetnika traži neki zapisnik sa rasprave ( na njemu piše broj predmeta i pred koji sudom se vodi spor).

ili od odvjetnika tržiti broj predmeta (ako mulja neće htjeti dati broj predmeta).

u nadležnom sudu izvršit uvid u spis ( a možete i tražiti broj predmet po imenu tužitelja i godini pokretanja postupka).

možda je postugnuta nagodba i odvjetnik je uzeo novac i zadržao ga.

nakon izvršenog uvida u spis više češ znati.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija