Jump to content

Obavezni prekršajni nalog


DenyBoy

Preporučene objave

Poštovani, dobila sam obavezni prekršajni nalog za posjedovanje 1,07g kanabisa. I izrečenu kaznu od 5000kn te 100kn za utvrđivanje postupka. Zanimaju me posljedice ne plaćanja istog u zadanom roku od 8 dana, jer iste nisam u mogućnosti platiti jer sam nezaposlena. uz to imam dijete sa poteškoćama u razvoju, u procesu rješavanja socijalnog statusa. Što mogu očekivati jer stvarno nisam u mogućnosti to platiti. Žalila se nisam na isti u roku od 8 dana. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uh, obavezno piši i predaj preporučeno sa povratnicom na poštu, jer ti se u tom slučaju, dan kao podnošenja prigovora, računa onaj dan kad si ga predala na poštu, tj. kad si dobila potvrdu od pošte da si isti predala, a koju potvrdu sačuvaj kao dokaz da si isti predala u zakonskom roku, jer si, u protivnom, u zakašnjenju i prigovor će ti biti odbačen kao nepravovremen...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o tome da mjesto u kojem sam trenutno pošta ne radi. Prekršaj se dogodio 20.10. i nažalost danas je zadnji dan za podnijet prigovor. Tj. Na tom obaveznom prekršajnom nalogu piše da pravo na prigovor imam 8 dana od dana zaprimanja naloga, a to je danas. 

Može li mi itko objasniti šta će mi se dogodit ako to nije ni plaćeno do danas niti je podnesen prigovor?

Nemoguće mi je ni osobno poć podnijet prigovor, jer nisam u mogućnosti doći do postaje di mi je isti nalog dat.

Može li mi socijalna uzet dijete? 

U krvi ni u urinu nemam ništa-čista sam. Test mi nisu radili tada, samo zaplijenili nađeno i dali taj obavezni prekršajni nalog. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije bitno koje je mjesto. moze bit rijeka, zagreb, split... koje god. ako nadjete nekoga da vam to isprinta, potpise i posalje danas, svejedno je...

rodjak, teta, stric, prijatelj, kolega, poznanik... koga god imate zovite i pitajte. trosak im je cca 15kn za poslati...

mislim da u zg cak ima i posta koja radi 24/7 tako da ima vremena do ponoc... a druga mjesta do 20h. pogledajte na posta.hr lokacije ureda...

- eventualno, poslati preko vozaca autobusa ili cega kod vec koji ide danas za veci grad da vam to posalje...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, DenyBoy je napisao:

. Može li mi itko objasniti šta će mi se dogodit ako to nije ni plaćeno do danas niti je podnesen prigovor?

 

Ako ne stignete u zakonskom roku predati prigovor na Obavezni prekršajni nalog, on će postati pravomoćan i izvršan, dakle sve što je navedeno u istom postati će izvršno (kazna 5.000,00 kn...troškovi postupka 100.00 kn)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ako nećeš moći platiti, sjest će ti ovrhom na račun...

Što se djeteta tiče, tu nemaš brige, ovo nema ništa s tim. Jedino ako si na nekoj uvjetnoj, u praćenju ili sl.?

I ako ti je neka druga policijska postaja blizu, možeš otići s prigovorom do njih, preuzet će ti ga i poslati tamo gdje treba. I inače su to dužni, makar to ne vole raditi, ali lijepo im objasniš situaciju i nećeš imati problema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zar nisu na samome prekršajnome nalogu navedeni načini podnošenja prigovora? Osobno u policijskoj postavi, ili poštom na adresu iste u 2-3 primjerka? Nigdje doduše nisam vidio ili pak našao u istome nalogu ili u zakonu da je isto moguće i poslati e-mailom ili faxom? Hvala

uređeno: od virtalni
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija