Jump to content

Korisničko ime i zaporka


Max Cady

Preporučene objave

Pozdrav, kolega na poslu mi je tražio korisničko ime i zaporku sa kojom ulazim u aplikaciju koja mi služi za obavljanje posla. Kada sam to odbio počeo je pisati nadležnma kako nisam obavio posao, kako zbog mene posao nije obavljen, to ne prestaje.  Interesira me pred kim mogu podići tužbu za ovakvo ponašanje kolege (sud ili služba u kojoj radim), gdje mogu naći nešto više o svojim pravima u ovom slučaju? Kako se uopće tretira  traženje drugog kolege da mu predam svoju službenu zaporku i korisničko ime? Zahvalan bih bio za bilo koju informaciju koja bi mi mogla pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što kaže Željac, tvoja šifra je tvoja i nemaš ju što nikome davati, a ako rukovoditelj ima ovlaštenje pregledavati nešto tvoje, njegova šifra bi mu to trebala omogućavati.

Inače, takve stvari unutar službe bi trebale biti riješene nekim internim aktom, ali nisam još čuo za neki koji predviđa ustupanje svoje šifre drugom...

A to što on, laje... Radi se samo o olajavanju ili o nekom formalnom postupku (disciplinskom ili njegovom početku)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, drot13 je napisao:

Inače, takve stvari unutar službe bi trebale biti riješene nekim internim aktom, ali nisam još čuo za neki koji predviđa ustupanje svoje šifre drugom...

A to što on, laje... Radi se samo o olajavanju ili o nekom formalnom postupku (disciplinskom ili njegovom početku)?

Upravo na to sam i ja aludirao...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Taj kolega nije rukovoditelj, jednakog je statusa kao i ja. Svatko ima svoje šifre, ali svatko ima svoje stranke, ulaskom se vidi moj rad, vide se moja zaduženja, kao i podaci o strankama. On svojim olajavanjem diskreditira mene kod nadređenih i zato bih želio da ov dobije jednu drugačiju "notu", jer mislim da svojim traženjem čini kazneno djelo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, Max Cady je napisao:

Taj kolega nije rukovoditelj, jednakog je statusa kao i ja. Svatko ima svoje šifre, ali svatko ima svoje stranke, ulaskom se vidi moj rad, vide se moja zaduženja, kao i podaci o strankama. On svojim olajavanjem diskreditira mene kod nadređenih i zato bih želio da ov dobije jednu drugačiju "notu", jer mislim da svojim traženjem čini kazneno djelo.

Onda Vam nema druge nego ga prijaviti pretpostavljenima, ili službi za unutarnju kontrolu ako je imate, da se provede interna kontrola i, naravno, sukladno nađenom, odrede sankcije za takvo njegovo ponašanje..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 38 minuta, drot13 je napisao:

Traženjem ne čini kazneno djelo, a što se tiče vašeg odnosa, najbolje je to riješiti dogovorom ili uz pomoć rukovoditelja (prije onoga što navodi Željac).

Da to bi najbolje bilo ako je moguće, u potpunosti se slažem..

 

Prije 31 minuta, drot13 je napisao:

Ne krši zakon, ali sigurno krši vaše interne propise, što je vjerojatno disciplinski prekršaj.

Upravo tako...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija