Jump to content

odricanje nasljedstva nakon ostavinske rasprave


Stipe1969

Preporučene objave

Imam pitanje vezano za nezeljeno nasljedstvo. Nime samim potpisivanjem poziva na ostavinsku ,a ne prisustvovanjem i ne izjasnjavanjem,  zakon nalaze da se automatski prihavacas nasljedstva, ukoliko se nisi drugacije ocitovao. Tako sam postao nasljednik nezeljenog nasljeda...Zalio sam se na rijesenje javnog biljeznika na odluku da sam ja nasljednik, pored troje pokojnicine  djece, sestre, drugih necaka ,sve se svelo na mene, jer se nisam odazvao..sud mi je odbio zalbu i sad se zalim na zupanijski sud. Saznao sam da pokojna ima neke zemlje vlasnistva 4/324 i 2/170 i jos neke njive te kredit u PBZ za koji su svi znali i odrekli se iz istog razloga. Mene to niti je zanimalo, niti mi je trebalo ,nit sam pravo znao tu zenu i bio siguran da ce djeca stajati iza roditelja, ali ipak ne, i eto igrom slucaja i ljudske namarnosti sad sam u problemu. Zivim i radim u Njem.rijetko sam u Hr.tako da bakčanje po nekim sudovima,njivama i ostalim glupostima jednostavno ne zelim. Ima li mi pomoci i dali mogu u zalbi priloziti nesto, sto bi se moglo uvaziti. Kada sam dobio poziv nisam bio u zemlji, supruga ga je primila i obavjestila me, ali kada sam se ja vratio ,vec je stigo rijesenje o mom nasljedu. Ako imate kakav prijedlog bio bih vam zahvalan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Stipe1969 je napisao:

Imam pitanje vezano za nezeljeno nasljedstvo. Nime samim potpisivanjem poziva na ostavinsku ,a ne prisustvovanjem i ne izjasnjavanjem,  zakon nalaze da se automatski prihavacas nasljedstva, ukoliko se nisi drugacije ocitovao. Tako sam postao nasljednik nezeljenog nasljeda...

zakonski nasljednici su djeca i bračni partner. sljedeči nasljednici su roditelji ostaviteljice.

u kakvom si srodstvu sa pokojnicom ? ko je pokrenuo ostavinsku raspravu. kako si imenovan nasljednikom? zašto si potpisao poziv? zar ti nije bilo sumnjivo da pored djece nasljeđuješ pokojnicu (dobiješ poziv)?

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Molim malu pomoć. Zanima me da li postoji mogućnost odricanja nasljedstva nakon što smo isto preuzeli. Pokojna mama imala je od nasljedstva samo 1/4 grobnog mjesta cca vrijednosti 6.000,00 kn i hrpu dugova za koje naravno nismo znali. Umrla je 2013. i mi ko naivci preuzeli nasljedstvo. Platili smo dug u visini naslijeđenog dijela imovine na jednome mjestu ali sad nas bombardiraju i sa drugih mjesta gdje je bila dužna. 

Postoji li kakva mogućnost da se sad nakon tri godine odreknemo toga što smo naslijedili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 52 minuta, Lacinjo je napisao:

Molim malu pomoć. Zanima me da li postoji mogućnost odricanja nasljedstva nakon što smo isto preuzeli. Pokojna mama imala je od nasljedstva samo 1/4 grobnog mjesta cca vrijednosti 6.000,00 kn i hrpu dugova za koje naravno nismo znali. Umrla je 2013. i mi ko naivci preuzeli nasljedstvo. Platili smo dug u visini naslijeđenog dijela imovine na jednome mjestu ali sad nas bombardiraju i sa drugih mjesta gdje je bila dužna. 

Postoji li kakva mogućnost da se sad nakon tri godine odreknemo toga što smo naslijedili?

Ne postoji!

Ali po zakonu niste ni duzni vracati dugove iznad visine vrijednosti nasljedjenog-a, sto u vasem slucaju nije ni 6000kn! jer ukopno mjesto nije imovina, vec pravo!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , virtalni je napisao:

po zakonu niste ni duzni vracati dugove iznad visine vrijednosti nasljedjenog-a

Što će reči da svakog vjerovnika preminule osobe koji potražuje određeni dug od vas,odbijete sa njegovim zahtjevom ,ističući citirani tekst koji je napisao Virtalni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija