Jump to content

Oduzeti dio parcele


jojo123

Preporučene objave

postovani, 

molim za pomoć! Ovako : pristup mojoj parceli je prije bio u privatnom vlasništvu čovijek od kojega smo svi kupili parcele, već dugi niz godina cca 20 god. Nedavno smo otkrili da je naš susjed odvijetnik taj put prepisao na sebe 30 metara kvadratnih s tim da je kao gradu poklonio da to bude javna cesta cijeli put od oko 500 kvadrata puta. Zanima me da li je to mogao bez suglasnosti ostalih susjeda vezanih uz tu cestu napraviti i  da li je to kriminalno dijelo od strane odvijetnika? 

Tim postupkom je i mene oštetio jer je jedan mali dio oko 10 kvadrata moje parcele uvrstio u put bez mog znanja. Na taj dio parcele je plaćen porez,  samo nisam ga pridodala u ostataku  moje parcele.   Sad nam stvara probleme, jer ja svoj posjed ne mogu ograditi u cijelosti jer ni geodeti mi ne žele obilježiti moje jer poznaju dotičnoga odvijetnika i ne žele mu se zamjeriti. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, jojo123 je napisao:

naš susjed odvijetnik taj put prepisao na sebe

svaki upis mora imati pravnu podlogu,glede čega provjerite osnovom čega je izvršen prenos prava vlasništva

 

, jojo123 je napisao:

Zanima me da li je to mogao bez suglasnosti ostalih susjeda vezanih uz tu cestu napraviti

zašto bi mu trebala suglasnost ako je npr sklopio valjanu kupoprodaju sa upisanim vlasnikom nekretnine

 

, jojo123 je napisao:

mene oštetio jer je jedan mali dio oko 10 kvadrata moje parcele uvrstio u put bez mog znanja. Na taj dio parcele je plaćen porez,  samo nisam ga pridodala u ostataku  moje parcele.

ako Vi niste upisali svoje pravo vlasništva nad konkretnim dijelom,postavlja se pitanje tko je pravno gledajući bio vlasnik

 

, jojo123 je napisao:

ni geodeti mi ne žele obilježiti moje jer poznaju dotičnoga odvijetnika i ne žele mu se zamjeriti. 

problem je što Vi najvjerovatnije želite ograditi i onaj dio nad kojim niste upisali pravo vlasništva

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Spitfire je napisao:

Jeste li imali upisano pravo služnosti kod bivšeg vlasnika? Odvjetnik je na sebe to preneo pravnim poslom? Pristupni put je 30 m2 ili i ovih 500? Malo je sve ovo nejasno napisano.

Svi mi koji se koristimo tim putem imali smo pravo služnosti kod bivšeg vlasnika. Da, prenio je pravnim poslom jer je on naš novi gradski odvijetnik. Odvijetnik je na sebe prepisao 30m2, a kasnije je gradu poklonio da bude javni put oko 500 kvadrata i sad to sve pripada javnoj cesti. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Matrix je napisao:

zašto bi mu trebala suglasnost ako je npr sklopio valjanu kupoprodaju sa upisanim vlasnikom nekretnine

Bivši vlasnik negira da je njemu išta prepisao i da uopće nije ni znao za ovo. Čak je i sreman i stati i svjedočiti u moju korist ukoliko dođe do toga.

 

ako Vi niste upisali svoje pravo vlasništva nad konkretnim dijelom,postavlja se pitanje tko je pravno gledajući bio vlasnik

Imam pravo vlasništva jer sam naknadno kupila taj komad zemlje ubrzo nakon kupovine prethodne parcele i imam za njega kupoprodajni ugovor i plaćen je porez na njega.

 

problem je što Vi najvjerovatnije želite ograditi i onaj dio nad kojim niste upisali pravo vlasništva

Da, želim to ograditi jer je to sastavni dio moje parcele  i imam pravo vlasništva.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, jojo123 je napisao:

Imam pravo vlasništva jer sam naknadno kupila taj komad zemlje ubrzo nakon kupovine prethodne parcele i imam za njega kupoprodajni ugovor i plaćen je porez na njega.

Vlasništvo na nekretninama temeljem pravnog posla stječe se tek upisom u zemljišne knjige.

 

Prije 13 minuta, jojo123 je napisao:

želim to ograditi jer je to sastavni dio moje parcele  i imam pravo vlasništva.

Več rečeno kako se stječe vlasništvo temeljem pravnog posla(u vašem slučaju kupoprodajom)glede čega provjerite da li ste svoje pravo ikad upisali.

 

Prije 13 minuta, jojo123 je napisao:

Bivši vlasnik negira da je njemu išta prepisao i da uopće nije ni znao za ovo.

U z.k.uredu možete provjeriti osnovom čega je izvršen prenos prava vlasništva

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija