Jump to content

Neiskorišteni godišnji odmor


antika

Preporučene objave

U osnovnoj školi bez prekida radila sam 18.08.2014. do 17 10.2017.

Od 30.08.2017. sam na bolovanju. U odluci  o trajanju godišnjeg odmora stoji sljedeće: "…odobrava se korištenje godišnjeg odmora za 2017.g., u trajanju od 28 radnih dana, a koji će koristiti od 18.7. do 18.8.2017. g. te se dužna vratiti  na posao 21.8.2017. Preostalih 5 dana godišnjeg odmora koristit će za vrijeme godišnjeg odmora." S obzirom da više ne radim u školi, zatražila sam da mi se neiskorišteni dani plate, međutim škola je rekla da na isplatu nemam pravo. Molim vas za savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po Zakonu o radu, ako radniku prestaje radni odnos, isti ostvaruje pravo na RAZMJERNI dio godišnjeg odmora ovisan o mjesecima rada u toj godini ( ako ste prestali raditi  17.10. izračun je: 28/12 x 10 mjeseci rada= 23 dana godišnjeg).

Dakle, vi ste iskoristili godišnji odmor koji Vam pripada, iako je poslodavac Odlukom unaprijed odredio godišnji za čitavu godinu.

 

Ukratko, nije logično da Vam poslodavac plaća puni godišnji a niste radili čitavu goidnu.

uređeno: od gala385
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija