Jump to content

Zivot s ovisnikom


bushra

Preporučene objave

Pozdrav

Majka sam dvoje maloljetne djece,suprug je ovisnik o marihuani I kladionici.

U pocetku braka nije bilo tako,zadnjih

7godina sve teze i teze  zivimo s njim.stan u kojem zivimo naslijedjen je od njegove bake,djeca I ja zivimo od rentanja poslovnog prostora koji je u vlasnistvu njegove majke.

Pocesto nam zna uskratiti novac .on trosi na drogu I kladjenje.ovisimo financijski I stambeno

O njemu.

Koja su moja prava u slucaju razvoda

Sve teze podnosim ja i djeca 

Njegova svakodnevna zanemarivanja

I ispade bijesa prema nama.

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, iz Vašeg posta dade se zaključiti da je situacija po Vas i djecu jako ozbiljna i da će, najvjerojatnije, završiti razvodom braka, naravno, ako ne "urodim plodom" Vaš ozbiljni razgovor sa suprugom, što će jako teško kad je u pitanju ovisnost o drogi i kocki i, naravno, liječenju od tih ozbiljnih ovisnosti....

Što se tiče Vaših i djetetovih prava imate pravo tražiti određivanje uzdržavanja za djecu i za sebe (ako niste zaposleni i nemate dovoljno sredstava za život), također imate pravo na polovicu bračne stečevine ako uopće postoji...

Što se tiče stana, razvidno je da se radi o njegovom nasljedstvu, tako da na isti Vi nebi imali pravo, već samo na sredstava koja su, možebitno, uložena (ako jesu) u isti za vrijeme trajanja bračne zajednice radi uređivanja istog, ali je i to upitno....poslovni prostor je vlasništvo njegove majke tako da i to otpada...

Iskreno, nezavidna situacija, moj savjet bi Vam bio da pokušate, znam da je to jako teško, ali ipak da pokušate ozbiljno popričati sa suprugom o mogućnosti njegovog liječenja od navedenih ovisnosti, također da se posavjetujete sa djelatnicima CZSS, a ako to ne uspije, onda Vam, nažalost, preostaje jedino razvod...

Sretno..!

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Pozdrav

Spremam se na razgovor

U CZSS,zanima me vase misljenje

Odnosno savjet,obzirom da sam nezaposlena

Bez vlastite nekretnine

Dali ostati u stanu od supruga dok traje proces oko razvoda 

Sa djecom ili se moram iseliti iz tog stana cim podnesem zahtjev za razvod

Moze li on to zahtjevati od nas tj mene.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, bushra je napisao:

Dali ostati u stanu od supruga dok traje proces oko razvoda 

Sa djecom ili se moram iseliti iz tog stana cim podnesem zahtjev za razvod

Naravno, nemože Vas izbaciti "samo tako na ulicu" dok traje sudski spor i dok sud ne donese takvu odluku (rješenje)....

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, iz Vašeg prvog posta proizlazi da je stan u kojem živite on naslijedio od bake, dakle, ako je njegovo nasljeđe, isti je i njegova osobna imovina, nažalost, ne može se tretirati kao bračna stečevina, jer nije stečen za vrijeme trajanja bračne zajednice...., no, sve će se to riješavati sudskim putem ako dođe do njega...

Ako ste nezaposleni i ako se ne možete zaposliti, imate pravo od njega zatražiti uzdržavanje za sebe (do godinu dana koje se može produžiti ako se ne promjeni činjenično stanje), kao i za djecu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stan je kako sam prvotno

Napisala njegovo naslijedje

U razgovoru sa odvjetnikom

Ovdje savjetovao

Da se iselim iz stana kako kaze odvjetnik

 

Zato sam I pitala moze li traziti tek tako

Iseljenje dok se ne snadjem

Traziti rastavu I biti u istom stanu sa njim jako ce ti biti tesko.rekao mi odvjetnik to.

I rekao obzirom na moje godine

Tesko da cu dobiti za sebe uzdrzavanje

U svakom slucaju trudim se zaposliti

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija