Jump to content

kazna zatvora zbog prekida probacije


adzoo

Preporučene objave

Izrečena mi je kazna zatvora jer nisam izvršio rad za opće dobro. Kaznu nisam mogao u cijelosti izvršiti zbog više faktora. Mobinga na poslu, bolesti (išijas i mišja groznica), ne mogućnosti ispunjavanja uvijeta šefa kuhinje...

Otac sam troje malodobne djece te sam jedini zaposleni u obitelji, otplaćujem kredit itd. 14. 4. 2017. potpisao sam ugovor na neodređeno i stvarno ne želim u zatvor na 11 mj.

Što mi je činiti?...Bilo kakva pomoć i savjet dobrodošao.

Kazna je od 17. studenog 2014. za ilegalnu proizvodnju i prodaju droge (marihuane).

Hvala!

uređeno: od adzoo
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Željac047 je napisao:

Poštovani, mišljenja sam da, bez obzira na Vašu sadašnju životnu situaciju koju navodite, kaznu ipak nećete moći izbjeći...

Hvala na odgovoru...

Znate li možda što s poslom onda? Da se ubijem odmah ili...?

Ja nemam što radit više nego se ubit...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma nemojte tako razmišljati, za sve postoji rješenje, to Vam nije nikakvo rješenje, probajte dopisom ići prema sucu izvršenja i nadležnom Ministarstvu, detaljno opišite situaciju u kojoj ste se našli, te zamolite da Vam se na neki drugi način odredi izvršenje kazne...ovo što navodite nemojte niti pomišljati i dalje se živi i nikad se nezna, proba ne košta, probajte pa što bude...

Sretno..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Željac047 je napisao:

Ma nemojte tako razmišljati, za sve postoji rješenje, to Vam nije nikakvo rješenje, probajte dopisom ići prema sucu izvršenja i nadležnom Ministarstvu, detaljno opišite situaciju u kojoj ste se našli, te zamolite da Vam se na neki drugi način odredi izvršenje kazne...ovo što navodite nemojte niti pomišljati i dalje se živi i nikad se nezna, proba ne košta, probajte pa što bude...

Sretno..!

Ma to se samo tako kaže :)

Puno hvala na odgovorima!

U čet sam primio riješenje za kaznu...Znate li računa li se vikend u rok od 3 dana ili imam i pon još?

Je li mi sudac Općinskog suda koji je donio ovo rješenje i sudac izvršenja te kojem bi se ministarstvu trebao obratiti?

Bio bih zahvalan na odgovorima.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, Željac047 je napisao:

Računaju Vam se svi dani u taj rok, jedino ako Vam zadnji dan žalbe pada na neradni dan, dan kada institucija koja je donijela rješenje ne radi, onda Vam se pomiče rok, zadnji dan za žalbu, na prvi radni dan te institucije...

Lijepa Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u kazna zatvora zbog prekida probacije
prije 1 sat , adzoo je napisao:

Što se radi s poslom ako moraš u zatvor?

Taj problem nije direktno reguliran Zakonom o radu, ali iz prakse, ovisi o gazdi - može ti dati neplaćeni dopust (pa nastavljaš dalje nakon izlaska) ili ti može dati izvanredni otkaz. Sad, ti najbolje znaš kakav posao radiš i kakav je gazda...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, adzoo je napisao:

Izrečena mi je kazna zatvora jer nisam izvršio rad za opće dobro. Kaznu nisam mogao u cijelosti izvršiti zbog više faktora. Mobinga na poslu, bolesti (išijas i mišja groznica), ne mogućnosti ispunjavanja uvijeta šefa kuhinje...

Otac sam troje malodobne djece te sam jedini zaposleni u obitelji, otplaćujem kredit itd. 14. 4. 2017. potpisao sam ugovor na neodređeno i stvarno ne želim u zatvor na 11 mj.

Da li ste navedene činjenice isticali u sklopu postupka gdje se odlučivalo o izvršenju izrečene kazne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 51 minuta, G-man je napisao:

To je trebalo isticati prilikom odlučivanja o izvršenju izrečene kazne, no ako ste u žalbi potkrijepili svoje tvrdnje odgovarajućom dokumentacijom, moguće je da će ŽS to usvojiti i odlučiti u vašu korist.

Pa nisam imao prilike išta isticati jer mi je riješenje samo došlo kući...3 tjedna prije mi je probacijeski ured javio da je suradnja prekinuta..tj. nije produžena. Sva liječnička dokumentacija je u probacijskom uredu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Prije 11 minuta, Željac047 je napisao:

Čim Vam je žalba odbijena, odluka na koju ste se žalili, tj. Rješenje o zatvorskoj kazni Vam je pravomoćno i izvršno, a što to znači, možete zaključiti i sami, nažalost, sprovođenje Rješenja o zatvorskoj kazni (zatvor)...

Čekam riješenje za izvršenje...ili...kako ću saznati datum i mjesto izvršenja?

 

uređeno: od adzoo
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete dobiti Rješenje za izvršenje u kojem će se tražiti od Vas da se pojavite tada i tada, a ako se ne pojavite, onda privođenje, no mogu Vas i bez toga, temeljem Rješenja na koje ste se žalili i žalba odbijena, privesti na izdržavanje kazne, no, ipak sam mišljenja da je izglednija ova prva solucija...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, adzoo je napisao:

Čekam riješenje za izvršenje...ili...kako ću saznati datum i mjesto izvršenja?

Ići ćete nadležnome sucu izvršenja gdje će vam se uručiti rješenje o upućivanju na izdržavanje kazne zatvora sa specificiranim datumom početka izdržavanja kazne.

Prvo se ide u tzv. Centar za dijagnostiku u Remetinec, pa se tamo bude cca mjesec dana, a onda se odredi kaznionica/zatvor u kojem ćete izdržavati kaznu, ovisno o svim prikupljenim podacima, težini i naravi počinjenog kaznenog djela i procjeni referenta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 34 minuta, G-man je napisao:

Ići ćete nadležnome sucu izvršenja gdje će vam se uručiti rješenje o upućivanju na izdržavanje kazne zatvora sa specificiranim datumom početka izdržavanja kazne.

Prvo se ide u tzv. Centar za dijagnostiku u Remetinec, pa se tamo bude cca mjesec dana, a onda se odredi kaznionica/zatvor u kojem ćete izdržavati kaznu, ovisno o svim prikupljenim podacima, težini i naravi počinjenog kaznenog djela i procjeni referenta.

Imam valjda mogućnosti odgoditi izdržavanje kada dobijem konačni datum? Kazna je 11 mj...ima li mogućnosti skraćivanja kazne zbog ponašanja i drugih okolnosti?

Hvala :)

uređeno: od adzoo
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, adzoo je napisao:

Imam valjda mogućnosti odgoditi izdržavanje kada dobijem konačni datum?

Imate ukoliko postoji neka od osnova specificiranih čl. 54. ZIKZ-a.

Upravo sad, adzoo je napisao:

...ima li mogućnosti skraćivanja kazne zbog ponašanja i drugih okolnosti?

U startu sada ne, ali bi to moglo biti od utjecaja na odlučivanje o uvjetnom otpustu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija