Jump to content

Ovrha majci nakon očeve smrti


Majsor

Preporučene objave

Poštovani, molim Vas za bilo kakav savjet ili pomoć

Naime. Otac je još tamo krajem devedesetih bio optužen za neku pronevjeru, bio je i u zatvoru i svašta. Nije bio kriv za to što ga se teretilo, ali budući da je optužen, kriv je. Točka.

 

Uglavnom, umro je prije pet godina, prije njegove smrti, vjerovnik se upisao na njegovu polovicu poljoprivrednog zemljišta, pola je ostalo na majci. 

Jasno, ona je na ostavini nasljedila sve, a to je gotovo ništa. Sada je neki dan dobila poziv na sud zbog ovrhe nad pokretninama.

U invalidskoj je mirovini koja je otprije opterećena kreditom i jedva joj ostaje za režije. Može li se izvući iz tog pakla ikako. Niti je upućena u išta, niti zna koliki je dug taj danas s obzirom da se to vuče od devedesetih. Žena nema ništa osim nasljeđenih problema. O novcu za odvjetnika da ne spominjem

 

Hvala vam svima, očajni smo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Majsor je napisao:

Poštovani, molim Vas za bilo kakav savjet ili pomoć

Naime. Otac je još tamo krajem devedesetih bio optužen za neku pronevjeru, bio je i u zatvoru i svašta. Nije bio kriv za to što ga se teretilo, ali budući da je optužen, kriv je. Točka.

 

Uglavnom, umro je prije pet godina, prije njegove smrti, vjerovnik se upisao na njegovu polovicu poljoprivrednog zemljišta, pola je ostalo na majci. 

Jasno, ona je na ostavini nasljedila sve, a to je gotovo ništa. Sada je neki dan dobila poziv na sud zbog ovrhe nad pokretninama.

U invalidskoj je mirovini koja je otprije opterećena kreditom i jedva joj ostaje za režije. Može li se izvući iz tog pakla ikako. Niti je upućena u išta, niti zna koliki je dug taj danas s obzirom da se to vuče od devedesetih. Žena nema ništa osim nasljeđenih problema. O novcu za odvjetnika da ne spominjem

 

Hvala vam svima, očajni smo

nasljednik nasljeđuje dug ostavitelja do vrijednosti nasljeđene imovine.

treba napraviti procijenu nasljeđenoe imovine ili se to vidi iz rješenja porezne uprave nakon određivanja poreza.

sahrana, karmine i ostali troškovu ukopa pokojnika koštaju.  pribaviti račune. možda su ti troškovi u vrijednosti nasljeđene imovine što znači da za dugove nema sredstava.

 na sudu  se izjasnit o nrijednosti nasljeđene imovine i pozvat se na činjenicu da nasljednik odgovara za dug ostavitelja do vrijednosti nasljeđene imovine.

i vas kao sina može opunomoćiti da je zastupate (ako nema novca za odvjetnika).

http://www.iusinfo.hr/DailyContent/Topical.aspx?id=5636

 

prije 9 sati , bovu je napisao:

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na odgovorima, ovo je vjerojatno svakodnevica mnogih.

Šok je u tome što otkako su se upisali kao suvlasnici polovice svog zemljišta koje je bilo na ocu, (otad je prošlo 6-7 godina), nije došla nikakva kuverta, obavijest, riješenje niti išta, niti od njih niti od suda.

Majka nije niti sada raspolaže bilo kakvim informacijama o slučaju pa je mislila da je to davno riješeno, ili podmireno ili zastarjelo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Majsor je napisao:

prije njegove smrti, vjerovnik se upisao na njegovu polovicu poljoprivrednog zemljišta, pola je ostalo na majci. 

 

prije 1 sat , Majsor je napisao:

upisali kao suvlasnici polovice svog zemljišta koje je bilo na ocu, (otad je prošlo 6-7 godina),

Nešto ovdje neštima,jeste li Vi sigurni da su upisali pravo vlasništva ili nešto sasvim drugo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Matrix je napisao:

 

Nešto ovdje neštima,jeste li Vi sigurni da su upisali pravo vlasništva ili nešto sasvim drugo

Iskreno, ne znam. Znam kada upišem broj čestice te oranice izbaci mi 1/2 vjerovnik. 1/2 majka.

Ne vidim da piše da je teret ili nešto. Pa smatram da je to prije ovršeno (oduzeto).

Još je zanimljivo da tu oranicu obrađuje u cijelosti već godinama gospodin (privatno) koji je direktor vjerovničkog poduzeća. Bez ikakve suglasnosti moje majke

uređeno: od Majsor
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Majsor je napisao:

Iskreno, ne znam. Znam kada upišem broj čestice te oranice izbaci mi 1/2 vjerovnik. 1/2 majka.

Ne vidim da piše da je teret ili nešto. Pa smatram da je to prije ovršeno (oduzeto).

Ako je to ovršeno, što je onda vaša majka naslijedila?

 

Citiraj

Još je zanimljivo da tu oranicu obrađuje u cijelosti već godinama gospodin (privatno) koji je direktor vjerovničkog poduzeća. Bez ikakve suglasnosti moje majke

Zašto niste već prije na to reagirali? Je li majka ikada potpisala kakvu suglasnost da taj koristi to zemljište?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, felixx je napisao:

Ako je to ovršeno, što je onda vaša majka naslijedila? 

 

Zašto niste već prije na to reagirali? Je li majka ikada potpisala kakvu suglasnost da taj koristi to zemljište

Nasljedila je jedino česticu koja se vodi pod dvorište jer je na njoj izgrađen kućerak koji nije legaliziran a vodi se na drugog čovjeka jer 80-ih je to "kupljeno" zamjenom gradilišta a nikada nije proknjiženo. Ne postoje ni ugovori niti išta. Tako da je taj treći čovjek vlasnik 1/1 - uknjiženi, a majka 1/1 izvanknjižni vlasnik

-cirkus, uglavnom

 

-A da ovaj koristi to zemljište saznali smo nedavno. Suglasnost nema.

Kako postupiti ne znam. Radi se o jednom od onih tzv. lokalnih šerifa ujedno u direktnoj vezi sa lokalnom vladajućom strankom. Pravno je to nebitno, naravno. Ali znamo da je realnost drugačija

 

Samo updade...

Majka je bila danas na sudu, pitali su je dali zeli preuzeti slucaj. Rekla je da ne, jer nema od kuda i da nije nasljedila praktički ništa, da je imala troškove sahrane. Itd...

Rekli su joj da napiše to sve na papir i udarili su žig na to.

 

Što sada može očekivati?

 

Da napomenem. Kaže da su bili jako ljubazni te je savjetovali što i kako da napiše i što je najbolje za nju... Eto, nadam se da nije 'patka'

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija