Jump to content

Predujam obiteljske mirovine


bucka2015

Preporučene objave

Poštovani,

Nakon smrti supruga podnijela sam zahtjev za obiteljsku mirovinu za malodobne dijete.

Primila sam rješenje HZMO u kojem stoji da se određuje predujam obit.mirovine u iznosu 1.000,00 kn mjesečno do donošenja konačnog rješenja o visini mirovine. 

Mene zanima ukoliko oni utvrde konačni iznos mirovine manji od iznosa predujma da li ću ja biti u obavezi vratiti razliku? Ili je iznos predujma kojeg su naveli najniži mogući pa bi takav mogao biti i konačni iznos? I da li postoji kakav rok u kojem mogu očekivati rješenje sa konačnim iznosom mirovine? Hvala unaprijed, lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, čim su oni dali toliki predujam, vjerojatno će mirovina biti veća....oni okvirno znaju kolika bi trebala biti mirovina i temeljem toga odrede predujam, mišljenja sam da će mirovina ipak biti veća...

Trajanje samog postupka (roka rješavanja) nije nigdje definiran, to Vam varira od slučaja do slučaja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, bucka2015 je napisao:

 

Mene zanima ukoliko oni utvrde konačni iznos mirovine manji od iznosa predujma da li ću ja biti u obavezi vratiti razliku? Ili je iznos predujma kojeg su naveli najniži mogući pa bi takav mogao biti i konačni iznos? I da li postoji kakav rok u kojem mogu očekivati rješenje sa konačnim iznosom mirovine? Hvala unaprijed, lp

obiteljska mirovina za jednog člana je 70% od zadnje mirovine korisnika. znate kolika je bila zadnja mirovina ? tada bi trebali znati i približan iznos mirovine.

ako isplate više od pripadajuće mirovine korisnik je obvezan vratiti više isplaćeno ili će mirovinsko isplaćivati umanjenu mirovinu dok ne vrati preplaćeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija