Jump to content

Gubitak prava na obavezno zdravstveno osiguranje


Goguleta

Preporučene objave

Poštovani,

Molila bih vas da mi netko pomogne pronaći rješenje za situaciju u kojoj sam se našla.

U rujnu ove godine sam odjavila obrt koji sam imala zadnjih devet godina. Sveukupno imam 25 godina staža. Kod odjave obrta knjigovođa me je rekao da ne zna točnu proceduru kod odjave obrta pa neka pitam u uredu za gospodarstvo. Tamo mi je gospođa rekla da ne trebam ništa brinuti i nigdje ići jer oni šalju rješenja na sve potrebne adrese i dalje se stvari rješavaju automatizmom. 

Prošli tjedan sam išla provjeriti po institucijama u kojoj su fazi rješavanja tih odjava i doživjela šok na HZZO u.

Naime, ništa ne ide automatizmom, već se treba sam doći odjaviti i prijaviti te kako je prošlo 30 dana ja sam izgubila pravo na obavezno zdravstveno osiguranje.

Kao da me grom pogodio. Mislim, cigani, probisvijeti, lopovi po zatvorima imaju pravo na doktora, a ja nakon 25godina što sam uplaćivala doprinose, od toga zadnjih devet godina iz samostalne djelatnosti i ako za ništa drugo nije bilo doprinose sam redovito uplaćivala, ja sad nemam pravo na zdravstvenu zaštitu. Sve zbog toga što sam poslušala savjet službenice u uredu za gospodarstvo.

Ako itko zna što se može napraviti, molim vas pomozite.

(Nemam muža po kojem bi se mogla osigurati)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija