Jump to content

Nasljeđivanje imovine i bračna stečevina


joza11

Preporučene objave

Pozdrav ljudi

Imam baku koja posjeduje nekretninu koju ću ja naslijediti jer sam jedini nasljednik. 

U braku sam i imam suprugu s kojom nisam u dobrim odnosima ali sam ostao u braku s njom i živimo na istoj adresi radi djece. Mene zanima ako ja nakon smrti bake nasljedim nekretninu, da li se ona automatski smatra bračnom stečevinom i supruga ima pravo na nju u slučaju razvoda braka? Ako da, da li imam neki mehanizam da spriječim da supruga dobije dio te nekretnine ili se moram razvesti prije smrti bake?

Hvala za svaki odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, joza11 je napisao:

Pozdrav ljudi

Imam baku koja posjeduje nekretninu koju ću ja naslijediti jer sam jedini nasljednik. 

U braku sam i imam suprugu s kojom nisam u dobrim odnosima ali sam ostao u braku s njom i živimo na istoj adresi radi djece. Mene zanima ako ja nakon smrti bake nasljedim nekretninu, da li se ona automatski smatra bračnom stečevinom i supruga ima pravo na nju u slučaju razvoda braka? Ako da, da li imam neki mehanizam da spriječim da supruga dobije dio te nekretnine ili se moram razvesti prije smrti bake?

Hvala za svaki odgovor.

Ne smatra se i nema pravo na nju kao na bračnu stečevinu....smatra se Vašom osobnom imovinom, tj. Vašim nasljedstvom koje ne predstavlja bračnu stečevinu....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 25 minuta, virtalni je napisao:

Gore ste napisali da ste jedini nasljednik a sada spominjete djecu!?!??!

Baka ima koliko djece? muza? a vi ste joj?!?!?

Dakle sve sam jasno napisao. Ja sam jedini nasljednik. Baka je imala samo moju mamu a moja mama je imala samo mene. Djed i mama su umrli a moji roditelji su se rastali prije 30 godina. Baka nije imala brace ni sestara. Prema tome ja sam jedini nasljednik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle mene ne muci to da li ima neki nasljednik s kojim cu podjeliti imovinu. Vise me muci to sto je moja supruga pokazala pretenzije prema toj imovini koja nije mala. Posto ona nikada nije imala nista s tom imovinom i nikad nije nista ulozila, nikad nije uzdrzavala moju baku koja je vlasnica imovine a jos k tome bojim se da ce supruga s njom lose raspolagati, ne zelim da ona ista od toga dobije. Zato me zanima da li postoji ikakav nacin da ona dobije bilo kakav udio nakon bakine smrti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 23 minuta, Tonči je napisao:

Problem može biti jedino da ste sa bakom imali ugovor o doživotnom uzdržavanju ili da ste je uzdržavali. jedino u tom slučaju bi mogla supruga nešto tražiti.

Nemam s bakom nikakav ugovor, ali je uzdrzavam jer je stara i bolesna i ima malu penziju. Sukladno tome ja joj financijski pomazem i pomazem joj po kuci, vodim kod doktora i ostalo. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija