Jump to content

Nedorečeno rješenje invalidske mirovine, molim pomoć


Brundo1

Preporučene objave

Pozdrav

Prije osam godina mi je izdano rješenje o invalidskoj mirovini (oko 300 kn tada), koja mi je isplaćivana uz plaću/bolovanje. Pravna služba HZZO je sada našla za shodno da je to rješenje nedorečeno, odnosno da nema dokaza po tom rješenju da li sam u stalnoj ili privremenoj mirovini. Kada mi je poštar prvi puta donio tih 300 kn minus 10% poreza, odmah sam zvao pravnu službu u mirovinsko Vukovar i objasnio da ja imam plaću, te da mi daju žiro-račun gdje mogu uplatiti te novce nazad! Uvjeravan sam više puta da to IDE uz plaću i da nema ništa protuzakonito (tražio sam da mi to više puta ponove). Komisija me skinula s DR bolovanja i nakon moje žalbe Direkciji HZZO u Zagrebu, pri uvidu u moj slučaj, našli su da je rješenje o invalidskoj mirovini koju je izdala drugostupanjska komisija 2012. nedorečeno. Kako mi je gospođa pravnica i sama rekla, nešto su u mirovinskom gadno zbrljali. Sada čak ni u mirovinskom pravna služba nije sigurna kakvo rješenje u mi izdali (?). Trenutno sam ni tu ni tamo, a pravna služba HZZO mi ne može raditi po pitanju žalbe dok mi se ne riješi status vezano za rješenje o invalidskoj mirovini; sada je oko 600 kn minus 10% poreza i dalje mi stiže i to mi je trenutno jedini izvor prihoda. Isplate bolovanja su ustopane iako mi moj liječnik uredno izdaje i dalje DR doznake koje redovno predajem u HHZO. U zakonu o mirovinskom osiguranju sam našao na više mjesta da se invalidske mirovine dodaju plaći ili bolovanju.

Molio bih za pomoć oko ove zamršene situacije, mogu poslati scan rješenja na mail.

Unaprijed zahvaljujem!

    

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija