Jump to content

plaćanje troškova sudskog postupka


kova257

Preporučene objave

Poštovani

Brat mi je na odsluženju šestomjesečne kazne zatvora u Vukomercu. Naime danas smo se čuli i na zatvorsku sdresu je dobio opomenu za plaćanje sudskih troškova parnice za koju sad odslužuje kaznu i u kojoj piše da se obvezuje da je plati u roku osam dana. Prvo nije jasno kako osoba koja je u zatvoru može platiti kaznu, kaj da malo skokne do pošte? Mislim ne razumijem taj dio. Inače preko zatvora i radi al to je nekakvih 800 kn mjesečno koje ima na računu za troškove kantine. Treba izaći početkom prvog mjeseca iduće godine i zanima me da li bi mu mogli produžiti kaznu zatvora zbog tih sudskih troškova. Ima dozvoljen izlazak isključivo nedjeljom 6 sati.  Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, virtalni je napisao:

bilo koja osoba moze ispuniti uplatnicu u njegovo ime kako je naznačeno i uplatiti ju...

To namjerava platiti on kad izađe, pitala sam da li mu zbog toga mogu produljiti kaznu zatvora a ne tko može uplatiti u njegovo ime. To znam i ja. Ako će mu zbog toga produljiti onda ću platiti iako on inzistira da to on napravi kad izađe. ja samo ne želim da on tamo bude dulje nego što treba radi toga. koji dio nije jasan ? Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A koji dio vama nije jasan u tome rjesenju koje je poslano? Pise li da ce isto biti naplaceno prisilno ako ne bude uplaceno unutar roka koji je dan? - I onda ce vam na isto ici dodatni troskovi, troskovi fine, + kamate, + blokada racuna, ako nema nista na racunu... Sto u konačnici može biti višestruki iznos od onoga kojega sada treba platiti.

A ima i poslovnica pošte, tiska, i sličnih koje vrše i uplate nedjeljom...

I mislim da mu kaznu produljiti nece, pa sad vi vidite...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, kova257 je napisao:

To namjerava platiti on kad izađe, pitala sam da li mu zbog toga mogu produljiti kaznu zatvora?

Nema šanse, jer se radi o dvije odvojene stvari.

Doduše, imajte na umu da neplaćanjem troškova na vrijeme počnu teći kamate, a može doći i do ovrhe, koja bi očito sjela na nekretnine brata (budući nema prihoda, a pretpostavljam ni računa u banci).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , G-man je napisao:

Nema šanse, jer se radi o dvije odvojene stvari.

Doduše, imajte na umu da neplaćanjem troškova na vrijeme počnu teći kamate, a može doći i do ovrhe, koja bi očito sjela na nekretnine brata (budući nema prihoda, a pretpostavljam ni računa u banci).

Na odsluženje kazne je utišao prije 4 mjeseca i do kraja odsluženja ima još malo manje od 2 mjeseca. Ima otvoren tekući račun u banci i nakon odsluženja se odmah vraća na posao koji je radio do samog odlaska u zatvor. Tako je dogovorio sa svojim poslodavcem.

uređeno: od kova257
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija