Jump to content

Zajedničko vlasništvo i podjela zemljišta


lina1

Preporučene objave

Pozdrav!

Imam par nedoumica, a totalni sam laik po tom pitanju pa bi vas zamolila za pomoć. Dakle, postoje 3 vlasnika jednog pašnjaka koji će se izgleda odlukom države prenamjeniti u građevinsko zemljište. E sad, jedna od tih osoba bi se htjela odvojiti od ostalih, odnosno uzeti svoj dio zemljišta, sa čim su svi drugi suglasni. Zanima me koji je daljni postupak, kome se obratiti, te koji su eventualni troškovi tog procesa ukoliko bi se svi vlasnici odlučili na podjelu tog zemljišta na 3 jednaka djela?  

Unaprijed hvala!

 

uređeno: od lina1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

trebali bi napraviti sporazumno razvrgnuće suvlasničke zajednice (ugovor o diobi zemljišta) te angažirati geodetski ured da napravi sve predradnje i izradi parcelacijski elaborat koji se prvo predaje na ovjeru u nadležno tijelo za prost.uređenje i gradnju te u katastarski ured koji isti ovjerava i provodi u katastru i zemljišnim knjigama.

Što se tiće troškova, oni se odnose na ovjeru ugovora i troškove geod.ureda (čiji angažman i rad pokriva najveći dio troškova) a u ovome slučaju ne plačate porez na promet nekretnina. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija