Jump to content

Promjena podataka na vlasničkom listu


forumasica28

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Zanima me da li netko zna kako treba napisati zamolbu za promjenu podataka u vlasničkom listu? Naime, sestra, mama i ja smo suvlasnici nekretnine. Sestra je svoj dio darovnim ugovorom poklonila mami. Javni bilježnik nam je rekao da treba napisati zamolbu jer sada nisu više 3 suvlasnika nego 2 - dakle mama i ja. E sad, ima još jedna stvar - u vlasničkom listu stoji da smo ja i sestra maloljetne ( a više nismo jelte), a mamino djevojačko prezime je krivo napisano. Da li u zamolbi sve to sročiti ili za svaki dio treba posebna zamolba? I kako uopće napisati taj tekst, što sve treba napisati u gornjem desnom kutu, što u lijevom itd. Dakle, sada smo suvlasnici mama i ja, s time da ja nisam više maloljetna, a i mamino djevojačko prezime je krivo napisano.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, forumasica28 je napisao:

Pozdrav svima!

Zanima me da li netko zna kako treba napisati zamolbu za promjenu podataka u vlasničkom listu? Naime, sestra, mama i ja smo suvlasnici nekretnine. Sestra je svoj dio darovnim ugovorom poklonila mami. Javni bilježnik nam je rekao da treba napisati zamolbu jer sada nisu više 3 suvlasnika nego 2 - dakle mama i ja. E sad, ima još jedna stvar - u vlasničkom listu stoji da smo ja i sestra maloljetne ( a više nismo jelte), a mamino djevojačko prezime je krivo napisano. Da li u zamolbi sve to sročiti ili za svaki dio treba posebna zamolba? I kako uopće napisati taj tekst, što sve treba napisati u gornjem desnom kutu, što u lijevom itd. Dakle, sada smo suvlasnici mama i ja, s time da ja nisam više maloljetna, a i mamino djevojačko prezime je krivo napisano.

obratite se nadležnoj gruntovnici možda oni pomognu  i daju upute i formulare.

i za upis vlasništva po darovanju  obratite se u gruntovnicu (općinski sud). ponesite darovni ugovor i 250,00 kuna za  sudsku pristojbu. sudska pristojba za izmjenu podataka iznosi 50,00 kuna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, forumasica28 je napisao:

Sestra je svoj dio darovnim ugovorom poklonila mami. Javni bilježnik nam je rekao da treba napisati zamolbu jer sada nisu više 3 suvlasnika nego 2 - dakle mama i ja.

Na gruntovnici imate formular - prijedlog za upis izmjene vlasnika. Uz valjani darovni ugovor potpisan kod JB upiše se vlasništvo majke nad sestrinim udjelom.

 

Citiraj

E sad, ima još jedna stvar - u vlasničkom listu stoji da smo ja i sestra maloljetne ( a više nismo jelte), a mamino djevojačko prezime je krivo napisano. Da li u zamolbi sve to sročiti ili za svaki dio treba posebna zamolba?

Najbolje je da za svaku ovu izmjenu podnesete posebni prijedlog. 

Majka bi trebala izvaditi kod matičara vjenčani list, i na policiji potvrdu o prebivalištu. 

Za brisanje zabilježbe o maloljetnosti treba samo napisati prijedlog, jer oni iz podataka vide da sada više niste maloljetna. Gruntovnica vrši izmjene upisa po prijedlogu, nikad samostalno.

Kako je napisao kolega bovu, konzultirajte se sa referentom oko detalja.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija