Jump to content

Pravo nasljeđivanja


dranton

Preporučene objave

Moj pradjed je imao brata koji nije imao djece i ostavio je svoje nekretnine na pradjeda i pradjedovu mušku djecu. Nemamo nikakve oporuke, već se u vlasničkom listu kao vlasnik navodi moj pradjed i uz njegovo ime stoji dodatak "muške djece rođene i koja će se roditi od njega". Nekretnine je iza pradjeda naslijedio moj djed kao jedini muški potomak. Stanje se u zemljišnim knjigama nije rješavalo desetljećima tako da još stoje stari upisi. Danas neki od unuka moga djeda tvrde da i dalje te nekretnine nasljeđuju samo muški potomci, dok ja tvrdim da je ta obveza prestala sa mojim djedom. Molim vas za mišljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 41 minuta, dranton je napisao:

 Danas neki od unuka moga djeda tvrde da i dalje te nekretnine nasljeđuju samo muški potomci, dok ja tvrdim da je ta obveza prestala sa mojim djedom. Molim vas za mišljenje.

pogrešno tvrde ti unuci. pradjed je mogao svoji imovinu ostaviti kom je htio ali nemože odrediti svom nasljednika ko ga nasljeđuje. n

djedova djeca ( ili njihovi nasljednici) trebaju pokrenuti ostavinsku iza djeda i rješit problem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija