Jump to content

Zakazivanje ročišta


nenad1975

Preporučene objave

prije 2 sati , nenad1975 je napisao:

Dali netko zna u kojem periodu-roku se zakaziva ročište za obustavom alimentacije?

Podnio sam tužbu te mi je određen sudac isto tako uplatio sam i sudsku pristojbu.

To sve ovisi kojem sucu bude predmed dodijeljen na riješavanje i kada će zakazati ročište, nema nekog određenog roka, no Vama se, naravno, ako tužba bude pozitivno riješena (u Vašu korist, tj. budu prihvaćeni tužbeni zahtijevi-navodi), kao prestanak obveze uzdržavanja računa dan kada ste tužbu podnijeli, tj. dan koji ste naveli u tužbi kao prestanak obveze uzdržavanja, te ćete, po pravomoćnosti presude, moći zahtijevati povratak uplaćenih (ustegnutih ako je išlo ovrhom) uplata na temelju uzdržavanja od dana podnošenja tužbe, tj. dana koji ste naveli u tužbi kao prestanak obveze plaćanja uzdržavanja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
, Željac047 je napisao:

To sve ovisi kojem sucu bude predmed dodijeljen na riješavanje i kada će zakazati ročište, nema nekog određenog roka, no Vama se, naravno, ako tužba bude pozitivno riješena (u Vašu korist, tj. budu prihvaćeni tužbeni zahtijevi-navodi), kao prestanak obveze uzdržavanja računa dan kada ste tužbu podnijeli, tj. dan koji ste naveli u tužbi kao prestanak obveze uzdržavanja, te ćete, po pravomoćnosti presude, moći zahtijevati povratak uplaćenih (ustegnutih ako je išlo ovrhom) uplata na temelju uzdržavanja od dana podnošenja tužbe, tj. dana koji ste naveli u tužbi kao prestanak obveze plaćanja uzdržavanja...

Poštovani dobio sam presudu zbog ogluhe koja još nije pravomoćna..Presuda je u moju korist točnije od 06.10.2017.se obustavlja plaćanje alimentacije tj.od dana podnošenja tužbe.Nadalje plaćanje ide preko plaće ovrhom.Interesira me nakon pravomoćnosti presude bih podnio zahtijev za povrat uplaćenih tj.ustegnutih uplata kao i povrat sudskih troškova dali imate primjer zahtijeva.

Interesira me kako će se naplatiti ovrha ako osoba trenutno ne radi?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , nenad1975 je napisao:

Poštovani dobio sam presudu zbog ogluhe koja još nije pravomoćna..Presuda je u moju korist točnije od 06.10.2017.se obustavlja plaćanje alimentacije tj.od dana podnošenja tužbe.Nadalje plaćanje ide preko plaće ovrhom.Interesira me nakon pravomoćnosti presude bih podnio zahtijev za povrat uplaćenih tj.ustegnutih uplata kao i povrat sudskih troškova dali imate primjer zahtijeva.

 

Za to nema oglednog primjerka, jedino sudu podnijeti Tužba za povrat preplaćenih sredstava temeljem uzdržavanja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , nenad1975 je napisao:

Poštovani dobio sam presudu zbog ogluhe koja još nije pravomoćna..Presuda je u moju korist točnije od 06.10.2017.se obustavlja plaćanje alimentacije tj.od dana podnošenja tužbe.Nadalje plaćanje ide preko plaće ovrhom.Interesira me nakon pravomoćnosti presude bih podnio zahtijev za povrat uplaćenih tj.ustegnutih uplata kao i povrat sudskih troškova dali imate primjer zahtijeva.

 

Ako je u ovom postupku doneseno rješenje o troškovima (dakle, jedna odredba u izreci presude koja glasi: nalaže se tuženiku da tužitelju naknadi xy kuna na ime troškova ovog postupka, u roku od 8 dana), tada za te troškove možete, nakon pravomoćnosti presude, tražiti na sudu da Vam lupe klauzulu pravomoćnosti i ovršnosti, i ići izravnom naplatom na račune tuženika na FINU.

Za povrat neosnovano preplaćene alimentacije se slažem s komentatorom Željac047, morate podnijeti novu tužbu za povrat više uplaćenih sredstava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
prije 11 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Nakon drugog pokusaja dostave ide na oglasnu.

Da, i kako sam u svom prethodnom postu napisao, na oglasnoj ploči stoji osam dana i kada prođe tih osam dana, postaje pravomoćna i ovršna, tj. možete dobiti sudsku klauzulu pravomoćnosti, pa ako Vam nije problem malo "škicnite", tj. informirajte se kada bude stavljena na oglasnu ploču...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, nenad1975 je napisao:

dobio sam presudu zbog ogluhe koja još nije pravomoćna..Presuda je u moju korist točnije od 06.10.2017.se obustavlja plaćanje alimentacije tj.od dana podnošenja tužbe.

kad presuda postane pravomočna,nadležnom sudu upućujete podnesak sa zahtjevom za obustavom ovrhe.

To se tiče troškova okončane parnice;

, Ruby_Danderfluff je napisao:

tada za te troškove možete, nakon pravomoćnosti presude, tražiti na sudu da Vam lupe klauzulu pravomoćnosti i ovršnosti, i ići izravnom naplatom na račune tuženika na FINU.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija