Jump to content

Otvaranje obrta/trgovačkog društva ili druge pravne osobe za državnog službenika


referentica

Preporučene objave

Da, regulira čl. 32. i 33. Zakona o državnim službenicima, kojima je propisano pod kojim uvjetima se može obavljati djelatnost (sukob interesa, ako šteti ugledu državne službe, ako remeti redovito obavljanje zadataka i ako je zabrana propisana nekim zakonom). Također je propisano da se o zahtjevu odlučuje rješenjem a ja sam dobila odluke - na prvu sam pisala prigovor a na dugu imam pravo podići tužbu ako sam dobro razumjela (obje odluke prilažem). Najviše me začudilo mišljenje ministarstva prema kojem ne bi smjela (tj. zabranjuje mi se) otvoriti obrt/trgovačko društvo ili drugu pravnu osobu iz niti jednog područja djelatnosti! 

Eto, da ne duljim stavit ću ovdje odluke koje sam dobila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, zacrnit ću svoje podatke. 

Nisam sigurna, u uputi o pravnom lijeku piše sud nadležan za radne sporove (a vezano uz članak 131. Zakona o radu). Je li to Općinski sud? 

Mišljenje ministarstva je jako neozbiljno, posebno još kako je navedeno u prvoj odluci, gdje su navedeni poslovi poput upravnih i inspekcijskih nadzora koji nisu u opisu moga posla. Jako su široko i nekonkretno uzeli slučaj u razmatranje, ako su uopće išta razmatrali, jer sudeći po mišljenju, čini mi se da uopće nisu ulazili u problematiku niti razmislili o mom zahtjevu već odmah odgovorili negativno. Neprihvatljivo mi je da dok god radim u državnoj upravi ne mogu imati niti obrt niti trgovačko društvo iz niti jednog područja djelatnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 minuta, referentica je napisao:

Nisam sigurna, u uputi o pravnom lijeku piše sud nadležan za radne sporove (a vezano uz članak 131. Zakona o radu). Je li to Općinski sud?

Da, to bi bio općinski sud.

Prije 16 minuta, referentica je napisao:

Neprihvatljivo mi je da dok god radim u državnoj upravi ne mogu imati niti obrt niti trgovačko društvo iz niti jednog područja djelatnosti.

Niti je to cilj ranije spomenutih odredaba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nebitno.Sad sam pročitao odluke.Ipak se ima ingerencija nad onima kojima bi se vodile knjige.Zakon je općenit pa sve ostaje na šefovima.

I ovi se žale kako kaže Drot.https://www.sindikatpolicije.hr/pravilnik-o-postupku-izdavanja-odobrenja-policijskom-sluzbeniku-za-obavljanje-samostalne-gospodarske-ili-profesionalne-djelatnosti-ili-pruzanje-usluga-pravnoj-ili-fizickoj-osobi-pozurnica-n1768

Ostaje sud da da svoje mišljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U odluci pise da bi referentica u slucaju da se pokaze da ima stranku koja je ujedno i njezin klijent, morala pokazati osobito visok stupanj odgovornosti i savjesnosti kako ne bi doslo do potencijalnog sukoba interesa itd. Da li je moguce njenu odgovornost dokazivati temeljem ocjene drzavne sluzbenice koju ista ima za protekle godine rada na upravo tom radnom mjestu? 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija