Jump to content

Korištenje nekretnine sa Državom kao suvlsnikom


Luzer

Preporučene objave

Dobar dan, i ovako, ako netko zna.

Vlasnik sam nekretnine (stana) kojoj je država Hrvatska suvlasnik u 15% udjelu. Odnosno država je suvlasnik cijele zgrade 15%.

Zanima me da li ja svoj stan mogu iznajmljivati ili koristiti za turistički najam?

Ako da, šta onda, moram djelit dobit sa državom i njima dat njihovih 15%?

Eto...ukratko, hvala :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Luzer je napisao:

Dobar dan, i ovako, ako netko zna.

Vlasnik sam nekretnine (stana) kojoj je država Hrvatska suvlasnik u 15% udjelu. Odnosno država je suvlasnik cijele zgrade 15%.

Zanima me da li ja svoj stan mogu iznajmljivati ili koristiti za turistički najam?

Ako da, šta onda, moram djelit dobit sa državom i njima dat njihovih 15%?

Eto...ukratko, hvala :-)

iz upita nje jasno dali su vlasnik stava ili je i država suvlasnik istog stana.

ili si vlasnik stana u zgradi koja je u suvlasništvu države tj. i država posjeduje stan u toj zgradi ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, bovu je napisao:

iz upita nje jasno dali su vlasnik stava ili je i država suvlasnik istog stana.

ili si vlasnik stana u zgradi koja je u suvlasništvu države tj. i država posjeduje stan u toj zgradi ?

Pozdrav još jednom, i hvala na odgovorima.

Vidim da nisam najbolje objasnio situaciju.

Znači posjedujem stan u zgradi sa otprilike 10 stanova. Država je u vlasništvu zgrade i zemljišta 15%, ostali postotak smo vlasnici mi, ostali stanari.

Znači, u kontekstu ovakvog vlasništva zanima me da li ja mogu iznajmljivati svoj stan?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Luzer je napisao:

Pozdrav još jednom, i hvala na odgovorima.

Vidim da nisam najbolje objasnio situaciju.

Znači posjedujem stan u zgradi sa otprilike 10 stanova. Država je u vlasništvu zgrade i zemljišta 15%, ostali postotak smo vlasnici mi, ostali stanari.

Znači, u kontekstu ovakvog vlasništva zanima me da li ja mogu iznajmljivati svoj stan?

da. svaki vlasnik slobodno raspolaše svojim vlasništvom. vlasnik si svoga stana a suvlanik zajedničkih djelova zgrad.

svoj stan možeš iznajmiti bez suglasnosti ostalih suvlasnika zgrade. možeš u njemu raditi sve osim onoga što ometa ostale suvlasnike ili rušiti nosive zidove i narušit statiku zgrase. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, bovu je napisao:

da. svaki vlasnik slobodno raspolaše svojim vlasništvom. vlasnik si svoga stana a suvlanik zajedničkih djelova zgrad.

svoj stan možeš iznajmiti bez suglasnosti ostalih suvlasnika zgrade. možeš u njemu raditi sve osim onoga što ometa ostale suvlasnike ili rušiti nosive zidove i narušit statiku zgrase. 

Hvala na odgovoru.

Ipak htio bih napomenuti da nisam 100% vlasnik stana. Odnosno Država Hrvatska je 15% vlasnik mog stana. Što će reći da sam ja vlasnik 85% stana.

Pa iz toga slijedi moje pitanje da li ja mogu iznajmiti stan ili ne, odnosno da li moram pitati državu da li mogu iznajmiti stan ili mogu iznajmiti samo 85% svoga stana (valjda onda iznajmit sve osim šupe)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija