Jump to content

Pitanje vezano za zet pokaz


Esperanso1989

Preporučene objave

prijatelj mi je dao svoj studentski pokaz kojeg svakog mjeseca punim za 100kn, umjesto da placam 360kn radnički pokaz. E sad na tom pokazu je njegova slika i njegovo ime i prezime. Sad ako kontrola bude trazila i osobnu jer nismo bas slicni likom, imam li pravo odbiti dat osobnu ili ako ima neka caka gdje se mogu izvuci?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

znaci desi se situacija da sam u tramvaju i dode kontrola, ja predocim tudji valjani pokaz. Kontroler gleda u sliku sa pokaza i mene i kaze da to nisam ja, da mu se legitimiram osobnom iskaznicom. Ja mu odbijam dati osobnu uz tvrdnju da ja to jesam. Na to mi on ne zeli vise vratiti pokaz nazad.

 

kako najbolje postupiti da nisam ja u prekrsaju ili da nekako njega navucem da on bude u prekrsaju?

kako se izvuci u ovakvoj situaciji?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, drot13 je napisao:

Ne smiješ koristiti tuđi pokaz ni po kojim uvjetima, a protuzakonit savjet ovdje nećeš dobiti.

Nema tu nikakve formalne rupe na koju bi se izvukao, a da i on počini neki prekršaj / kazneno djelo, to ne utječe na ovo što ti radiš.

 

A koje su neke posljedice koje mogu snositi zbog toga? Moze li mi to biti prepreka za kasnije kada budem vadio potvrdu o ne kaznjavanju u svrhu zaposlenja?

na strucnom sam osposobljavanju za 2600kn i gledam da ustedim na svakoj kuni pa ne znam jel se isplati riskirati. Ma da vecina ljudi mi kaze da kontrolori uopce ne gledaju slike na pokazu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moraš voditi računa i da s tom tvojom kombinacijom odlaskom iz tramvaja ostavljaš pokaz u rukama konduktera,pa uvaljuješ u problema svog prijatelja na kojeg glasi pokaz......ako već misliš da nikad ne gledaju sliku i provjeravaju oosobnu,onda kad te već uhvati,lijepo daš osobnu i platiš kaznu i puno manji su problemi nego bježanje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne razumijem koji odgovor želiš?

Ta situacija može proći od toga da ti uzmu pokaz i daju ga njemu kad dođe po njega, bez ikakvih formalnih i stvarnih posljedica, do toga da protiv njega i tebe podnesu kaznenu prijavu za prijevaru, što bi moguće nosilo osuđujuću presudu i bilo vidljivo u potvrdama i uvjerenjima. A moguće su i sve kombinacije između.

Možeš pobjeći da nikad ne znaju o kome se radilo, a da ti ne uspiju niti uzeti njegov pokaz, a možeš doći u sukob s policajcima koji se nađu (ili budu pozvani) na mjestu događaja i počiniti i još neki prekršaj ili kazneno djelo. Opet, moguće je i sve unutar te dvije krajnosti.

Nitko ti ne može reći da to radiš jer ti ne mogu ništa i da to ne radiš jer će te zatvoriti i kasnije se nećeš moći zaposliti tamo gdje želiš. Moguće je svašta i moguće je da će se ta situacija zakomplicirati na sto različitih načina. A moguće je i da će ti to godinama tako prolaziti bez problema.

Uglavnom, nema jasnog odgovora, niti pozitivnog niti negativnog. Na ovakvom pravnom forumu možeš dobiti samo savjet da to ne radiš, jer je korist puno manja od opasnosti koja prijeti (i za tebe i za prijatelja).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, drot13 je napisao:

Ne razumijem koji odgovor želiš?

Ta situacija može proći od toga da ti uzmu pokaz i daju ga njemu kad dođe po njega, bez ikakvih formalnih i stvarnih posljedica, do toga da protiv njega i tebe podnesu kaznenu prijavu za prijevaru, što bi moguće nosilo osuđujuću presudu i bilo vidljivo u potvrdama i uvjerenjima. A moguće su i sve kombinacije između.

Možeš pobjeći da nikad ne znaju o kome se radilo, a da ti ne uspiju niti uzeti njegov pokaz, a možeš doći u sukob s policajcima koji se nađu (ili budu pozvani) na mjestu događaja i počiniti i još neki prekršaj ili kazneno djelo. Opet, moguće je i sve unutar te dvije krajnosti.

Nitko ti ne može reći da to radiš jer ti ne mogu ništa i da to ne radiš jer će te zatvoriti i kasnije se nećeš moći zaposliti tamo gdje želiš. Moguće je svašta i moguće je da će se ta situacija zakomplicirati na sto različitih načina. A moguće je i da će ti to godinama tako prolaziti bez problema.

Uglavnom, nema jasnog odgovora, niti pozitivnog niti negativnog. Na ovakvom pravnom forumu možeš dobiti samo savjet da to ne radiš, jer je korist puno manja od opasnosti koja prijeti (i za tebe i za prijatelja).

Pa zapravo si odgovorio na moje pitanje i ukazao mi koje su moguce posljedice odnosno scenariji koji se mogu dogoditi. To me je zapravo i zanimalo, da sam upoznat s rizikom i posljedicama kojima se izlazem. Sad sam svjestan posljedica koje mogu imati. Hvala ti jos jednom na odgovoru i detaljnoj analizi koju si mi napisao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija