Jump to content

ovrha radi razlike alimentacije od 200 kn


zmodri11

Preporučene objave

Danas konačno dobio rješenje po drugi put od županijskog u svoju korist nakon dugih 6 godina spora. U njemu se navodi da sam potraživanje tužiteljici podmirio i prije provođenja ovrhe.

Dobio sam malu zadovoljštinu i povrat sredstava sa troškom odvjetnika od 780 kn. Smiješno, platio sve redovno i  nakon upozorenja njenog odvjetnika platim još zatri mjeseca po dvjesto kn nakon toga mi provedu ovrhu i platim ponovo za ta tri mjeseca po 200 kn, troškova ovrhe cca 600 kn. iako sam oslobođen kao hrvi, njen odvjetnik mi naplati 1800 kn za svoj podnesak.

Sad više ne mogu  podnijet tužbu za stjecanje bez osnove jer je u zastari?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, virtalni je napisao:

Dobili ste natrag pretplaćene novce, a sada bi tužili za što točno?

Naplatili su mi sudske troškove ovrhe 600 kn kojih sam oslobođen i koje sam još u prigovoru na ovrhu dostavio sudu.

Također mi je naplačen podnesak ovrhe 1800 kn koji je napisao od tužiteljice odvjetnik.

Svom odvjetniku ako se dobro  sjećam sam podneske plaćao 250 kn. a priznali mi samo dva puta po 56 kn.?

Nisam doduše ni dobio sve pretplačeno. Budući da sam skupa sa ovrhom platio tri puta isto, ali mi to nije toliko ni važno,  ti novci su išli za moje dijete, ali me boli nepravda. 2015 g. su mi trebali skinut ovrhu kako piše u rješenju, a ona još nije skinuta.

Kom se obratit za to?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , zmodri11 je napisao:

. 2015 g. su mi trebali skinut ovrhu kako piše u rješenju, a ona još nije skinuta.

Kom se obratit za to?

obrati se sudu koji je donio odluku s obrazloženjem da je ovrha naplaćena i prijedlog za ukidanje ovrhe koji bi  trebalo dostaviti fini.

http://www.hazud.hr/obustava-ovrhe-temeljem-odredbi-cl-337-ovrsnog-zakona-13910-cl-369-oz-a-1122012/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija