Jump to content

Tele 2 drugi put ovrha


Annccy

Preporučene objave

Pozdrav!

zamolila bih za pomoc. Naime, vec nekoliko godina muku mučim sa tele2. Bili smo u sudskom postupku koji je završio 29.12.2016 u kojem sam dobila oslobađajuću presudu. Na presudu nije bilo žalbe sa nijedne strane. Danas dobivam rješenje o ovrsi pod drugim brojem za isto dugovanje od tele2 pod drugim brojem isto sa Općinskog suda ali ovog puta nije Novi Zagreb nego stalna služba u Samoboru. Također sam dobil obavijest od fine da mi je blokiran račun. Molim za savjet sto mi je činiti i da mi kažete je li ovo uopce normalan postupak?? Ludim jer je taj dug odavno placen i sud vec ima kopiju uplatnice

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam to dobila. Sigurno se radi o istom računu jer drugi nisam ni imala a i poziva se na istog javnog bilježnika,iste datume i iste iznose. Nisam isla na uvid. Vidjela sam samo da mi je fina stisnula blokadu. Je li moguće za isto dugovanje dva puta pokrenuti ovrhu nakon sto je donijeta oslobađajuća presuda?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, Annccy je napisao:

Danas sam to dobila. Sigurno se radi o istom računu jer drugi nisam ni imala a i poziva se na istog javnog bilježnika,iste datume i iste iznose. Nisam isla na uvid. Vidjela sam samo da mi je fina stisnula blokadu. Je li moguće za isto dugovanje dva puta pokrenuti ovrhu nakon sto je donijeta oslobađajuća presuda?

Sa mog gledišta čudno ako imate oslobađajuću pravomoćnu presudu u istom predmetu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sud je utvrdio da je tužba nedopustena i sud odbacuje tužbu.  Sud smatra i neosnovanim zahtjev tužitelja za isplatom zateznih kamata. . Tužitelj izgubio ovaj spor. Tužena  prema tužitelju podmirila dugovanje a i utuženo potraživanje je zastarjelo jer je riječ o dugovanju iz 2011 godine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispravit će me netko ako griješim, po ovom nisu imali pravo za novu tužbu za istu stvar.

Ne pada mi na pamet ništa pametno (nije moja domena, ali naletjet će i drugi na temu), ali svakako ćeš morati ići napraviti uvid u spis da vidiš točno o čemu se radi. To napraviš što prije, pa kad ćeš znati kako je do toga stvarno došlo, onda će ti se moći reći kako da si pomogneš.

Ako su ti neosnovano uzeli taj novac i blokirali račun, morat će ti sve vratiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, drot13 je napisao:

Ispravit će me netko ako griješim, po ovom nisu imali pravo za novu tužbu za istu stvar.

Ne pada mi na pamet ništa pametno (nije moja domena, ali naletjet će i drugi na temu), ali svakako ćeš morati ići napraviti uvid u spis da vidiš točno o čemu se radi. To napraviš što prije, pa kad ćeš znati kako je do toga stvarno došlo, onda će ti se moći reći kako da si pomogneš.

Ako su ti neosnovano uzeli taj novac i blokirali račun, morat će ti sve vratiti.

Tako sam i ja mislila. Čudno mi je i da je odmah došlo rješenje o ovrsi a ne prijedlog.  K tome, ja sam danas podigla rjesenje a fina je vec jucer blokirala račun. Užas! I pise da imam pravo na žalbu putem općinskog suda na županijski sud ali to ne odgađa ovrhu! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što je rekao gore stručniji od mene, korisnik drot13, ja bih otišao tražit uvid u spis i ako se sigurno radi o istom iznosu/predmetu, pošaljite prigovor sa kopijom pravomoćne presude u vašu korist sa zahtjevom da vam se uz ispriku odmah odblokira račun. 

Samo meni je nejasno kako sud nije odmah odbacio rješenje o ovrsi ako je već presudio po istoj stvari, smatram da broj po kojem je postupak pokrenut pripada samo redoslijedu otvorenih predmeta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Annccy je napisao:

Tako sam i ja mislila. Čudno mi je i da je odmah došlo rješenje o ovrsi a ne prijedlog.  K tome, ja sam danas podigla rjesenje a fina je vec jucer blokirala račun. Užas! I pise da imam pravo na žalbu putem općinskog suda na županijski sud ali to ne odgađa ovrhu! 

ili nisi dobro razumjela prvostupanjsku presudu ili je nisi dobro navela.

ako upućuju na žalbu županijskom sudu presuda je u njihovu korist ili barem troškovi.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Annccy je napisao:

Sud je utvrdio da je tužba nedopustena i sud odbacuje tužbu.  Sud smatra i neosnovanim zahtjev tužitelja za isplatom zateznih kamata. . Tužitelj izgubio ovaj spor. Tužena  prema tužitelju podmirila dugovanje a i utuženo potraživanje je zastarjelo jer je riječ o dugovanju iz 2011 godine

 

prije 7 sati , bovu je napisao:

ili nisi dobro razumjela prvostupanjsku presudu ili je nisi dobro navela.

ako upućuju na žalbu županijskom sudu presuda je u njihovu korist ili barem troškovi.

Tu sam napisala sažetak presude. Mislim da sam dobro razumjela. Oni se nisu zalili na tu presudu nego su pokrenuli novi postupak opet na općinskom sudu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Wanksta je napisao:

Kao što je rekao gore stručniji od mene, korisnik drot13, ja bih otišao tražit uvid u spis i ako se sigurno radi o istom iznosu/predmetu, pošaljite prigovor sa kopijom pravomoćne presude u vašu korist sa zahtjevom da vam se uz ispriku odmah odblokira račun. 

Samo meni je nejasno kako sud nije odmah odbacio rješenje o ovrsi ako je već presudio po istoj stvari, smatram da broj po kojem je postupak pokrenut pripada samo redoslijedu otvorenih predmeta.

To ni meni nije jasno. Jedina razlik je sto je prvo suđenje bilo na općinskom sudu u novom Zagrebu, a ovo rješenje na općinskom sudu u Zagrebu-stalna služba u Samoboru 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija