Jump to content

Stjecanje prava vlasništva dosjelošću


vamucika

Preporučene objave

Poštovani,

interesira me, ako postoji vlasnik i upisan je u Grintovnicu  svaki u 1/3, ima nas troje što živimo u Zagrebu, a u Karlovcu je poljoprivredno zemljište, točno da ne koristimo tu zemlju, nisu koristili ni preci, svi su živjeli u Zagrebu, koristi  trenutno poljoprivredno zemljište osoba A iz Karlovca - k.č.Lišnica interesira me da li može to zemljište dobiti Zakonom o vlasništvu čl.159 st.3 dosjelošću, a svi smo se upisali putem Ostavinskog postupka u Karlovcu po svojim roditeljima, posjedujemo kompletnu dokumentaciju o vlasništvu i ostavinskih postupaka koja za to zemljište je bila na Općinskom sudu u Karlovcu, djeca su se upisala 1990.god,iza pok.oca, ostali kako je tko umro, osoba A govori da ju koristi od 1971. i sada je digla tužbu protiv sviju nas nasljednika da ima pravo na tu zemlju, jer  koristi posjed pošteno, a dokumenti govore nešto drugo. Nije mi jasno kako smo se mi mogli upisati u gruntovnicu po svojim nasljednicima

Molim Vas odgovor pod hitno ako je moguće

Vamucika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , vamucika je napisao:

Poštovani,

interesira me, ako postoji vlasnik i upisan je u Grintovnicu  svaki u 1/3, ima nas troje što živimo u Zagrebu, a u Karlovcu je poljoprivredno zemljište, točno da ne koristimo tu zemlju, nisu koristili ni preci, svi su živjeli u Zagrebu, koristi  trenutno poljoprivredno zemljište osoba A iz Karlovca - k.č.Lišnica interesira me da li može to zemljište dobiti Zakonom o vlasništvu čl.159 st.3 dosjelošću, a svi smo se upisali putem Ostavinskog postupka u Karlovcu po svojim roditeljima, posjedujemo kompletnu dokumentaciju o vlasništvu i ostavinskih postupaka koja za to zemljište je bila na Općinskom sudu u Karlovcu, djeca su se upisala 1990.god,iza pok.oca, ostali kako je tko umro, osoba A govori da ju koristi od 1971. i sada je digla tužbu protiv sviju nas nasljednika da ima pravo na tu zemlju, jer  koristi posjed pošteno, a dokumenti govore nešto drugo. Nije mi jasno kako smo se mi mogli upisati u gruntovnicu po svojim nasljednicima

Molim Vas odgovor pod hitno ako je moguće

Vamucika

kad dobijete tužbu obvezno se na nju očitovati. ako se ne očitujete na tužbu i ne odazovete pozivu suda  postoji mogućnost da sud  donese presudu zbog ogluhe (a možda na to i računa).

dali je od prednika (ostavitelja) kupio to zemljište?

uz tužbu trebate dobiti kao dokaz i kupopridajni ugovor ako postoji. ako vam je sumjnjiv(potpis prodavatelja) možete ga osporavati.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

- nije kupio zemlju, već ju samo koristi, ali očitovanje na tužbu sam poslala

Hvala Vam na odgovoru, nisam bila sigurna u svoju odluku, ali odazivam se Sudu, bez obzira kad bio ili ako me pozovu na Sud radi dokaza koje sve posjedujem.

 

Osoba A već je izgubila Sud, ali je njegov odvjetnik digao tužbu 19.10.17. 

Vamucika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 Na Općinskom sudu u Karlovcu, 24.5.o.g. digao je Sud protiv nas triju vlasnika bez dokaza i argumenata, na temelju kojih govori da on ima pravo na tu zemlju, jer ju cijeli život radio njegov otac a sada je on (njegov sin) otac je umro kada  ne znam, nastavio tu istu zemlju raditi njegov sin koji nas sada i tuži,   taj isti sud donio je odluku 11.9.o.g. da je Sud izgubio i da može parničnim postupkom dokazati pred sudom vlasništvo te zemlje.

Njegov odvjetnik dignuo je tužbu 19.10.o.g. te se poziva na čl.159 st.3 Zakona o vlasništvu, te piše da smo dužni platiti   solidarno tužitelju određeni iznos bez računa IBAN, ne znam kome??i prijeti ovrhom. Bez dokaza je tužba, već su priloženi samo neformalni izvodi iz gruntovnice, ali njegove zemlje, nema nikakvog dokaza da je on tu zemlju na neki način legalizirao, što sam ja u očitovanju tražila taj dokument kojim su mu prethodni pok.vlasnici to ostavili, nema ga u dokazu ali poziv za sud još nije stigao, na koji ću se ja osobno odazvati, da li će ostala dva suvlanika to učiniti ili ne, ne znam.

Vamucika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na Općinskom sudu u Karlovcu - Zemljišno knjižnom odjelu, pokrenuo je postupak na nekretninama u zk.ul.k.o. Lišnica, kč. sjenokoša  Brezje u Bratinom u kojem je tražio da upisani zemljišno knjižni suvlasnici (ima nas troje) da se  brišemo a on u našim dijelovima upiše bez dokaza i papira, već je bio prilog njegove čestice koje posjeduje po svom pok.ocu, a na našoj kč. upisani smo mi (nas troje) po Rješenju nakon ostavine naših pokojnih

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprostite, nije se radilo o van parničnom postupku, ja sam se normalno upisala nakon smrti svoje pok. majke 2013 kada je umrla, majka je to zemljište dobila Darovnim ugovorom svojeg pok. supruga, a on je bio upisan po smrti sa svojom braćom ostavinskim postupkom nakon smrti svojeg oca 1990.godine u Karlovcu gdje imam i sudsko rješenje po ostavini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tako je, tu je izgubio sud, a sada je njegov odvjetnik podignuo tužbu i govori odnosno piše da ima pravo na tu zemlju jer ju konstantno koristi uz neke svjedoke, bez dokumenta, gdje ja tražim taj papir da vidim tko mu je potpisao to pravo, ali to ne dobivam, i poziva se još odvjetnik   na čl.159 st.3 Zakona o vlasništvu u traži da mu platimo troškove suda solidarnošću, bez  računa, već prijeti i ovrhom

vamucika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija