Jump to content

Parcelacija poljoprivrednog zemljista


AleSlu21

Preporučene objave

Hvala na odgovoru. 

Znaci, prvo traziti suglasnost. Receno nam je da je slijedeci korak oformiti vanjsku granicu svih parcela i tek onda krenuti u zasebnu parcelaciju svih parcela. Zanima me da li je svaka parcelacija uspjesna? Naravno u slucaju da svi suvlasnici daju suglasnost.

I buduci da postoje stari i novi suhozidi na svakoj parceli - kvadrature parcela ce ostati iste?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 56 minuta, AleSlu21 je napisao:

Zanima me da li je svaka parcelacija uspjesna? Naravno u slucaju da svi suvlasnici daju suglasnost.

Agencija u pravilu i ne dozvoljava parcelaciju/usitnjavanje poljoprivrednog zemljišta. 

Osim toga , za parcelaciju treba suglasnost svih suvlasnika. Spominjete 39 suvlasnika. Nekako mi je nevjerojatno da su svi ti u gruntovnicu upisani suvlasnici žive osobe i da su dostupni da daju suglasnost. Obično je pola upisa starije od 70 godina (pokojnici), a četvrtina upisanih odselila u inozemstvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vlasnici svih parcela su dali suglasnost, ali brine me sto smo vec nekoliko puta prolazilo proces, a nikad uspjesno. Parcele su medjusobno odijeljene suhozidovima, na vecini zasadjene masline. Vecina vlasnika su suvlasnici cca 15 godina. 

Brine me sto se izjednacavanje granica ukupne parcele rjesavalo vec nekoliko puta, geodeta izlazio mjeriti, a nikako da se rijesi parcelacija. 

Kad se jednom izmjere vanjske mjere uz suglasnost svih suvlasnika, zasto se ponovno mora prolaziti isti proces?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , AleSlu21 je napisao:

Brine me sto se izjednacavanje granica ukupne parcele rjesavalo vec nekoliko puta, geodeta izlazio mjeriti, a nikako da se rijesi parcelacija. 

Ne vidim razloga za nekakovu veću komplikaciju, jer u biti je ne bi ni trebalo biti ako nema problema sa međama susjednih čestica. Ako se dobije suglasnost Agencije, ide se na sporazumno razvrgnuće suvlasničke zajednice (ugovor o podjeli zemljišta), sa izmjerom i označavanjem na terenu, elaboratom i ugovorom provede se kroz katastar i ZK.

prije 6 sati , AleSlu21 je napisao:

I buduci da postoje stari i novi suhozidi na svakoj parceli - kvadrature parcela ce ostati iste?

Moguće, no i ne mora. U zavisnosti da li će se ugovorom definirati m2 kroz suvlasničke omjere ili prema stanju na terenu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija