Jump to content

Alimentacija


matja

Preporučene objave

Sudu koji je donio odluku o uzdržavanju za izmjenom te odluke, tj. izmjenom svote koju plaćate temeljem uzdržavanja....

Znači, pri sudu koji je donio postojeću odluku podnesete tužbu radi izmjene iste (smanjenja svote uzdržavanja), temeljem smanjenih sadašnjih Vaših primanja u odnosu na primanja koja ste ostvarivali kad je donesena postojeća sudska odluka...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, matja je napisao:

Kome se obratiti vezano uz ponovni izracun visine alimentacije? Placa mi je bila prosjecno 10000kn i placao sam alimentaciju 2200kn, ali sad mi je placa 2600kn i nemogu vise uplacivat toliki iznos. 

To je jedna od katastrofalnih diskriminacija onih koji se nađu u takvoj situaciji a to su uglavnom ocevi. Sto napraviti ?? prvo, svakako placati alimentaciju koja vam je, jos uvjek pravomocno određena, inace ce vas ovrsiti i drugo, kao sto je napisao željac, sud, ali nikako bez solidnog odvjetnika.

Želim ti sve naj., i volio bih kada bi ti kolege koji su pravnici dali bolji, strucniji i optimisticniji savjet od moga !!

  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, mario-sb je napisao:

.... i volio bih kada bi ti kolege koji su pravnici dali bolji, strucniji i optimisticniji savjet od moga !!

  

Jedina mogućnost je ona koju sam u svom prethodnom postu spomenuo, od suda zatražiti poništenje postojeće odluke koja je donesena temeljem tadašnjih Vaših primanja, te donošenje nove u kojoj će se uzdržavanje odrediti temeljem Vaših sadašnjih (umanjenih) primanja....

Naravno, kako Vam sugerira i poštovani Mario, plaćati uzdržavanje po važećoj sudskoj odluci sve dok je sud ne poništi i donese novu, upravo da nebi došli u probleme zaostataka uzdržavanja i možebitne ovrhe...

Sretno i držite se...!

uređeno: od Željac047
pogreška u pisanju
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija