Jump to content

Dali se od ovrhe prvo isplaćuje glavnica ili kamate?


zolatin

Preporučene objave

Moj račun je blokiran od 2011 god. Od strane Zagrebačke banke i do sada nisam imao problema međutim ZABA je prodala moje dugovanje CEI Zagreb
I sada se pojavljuje razlika u glavnici koja je preostala od duga,od FINA-e dobijam izvještaj u sustavu egrađanin i imam uvid samo u preostali dug koji je
do prodaje bio identičan glavnici ali od kada je CEI Zagreb preuzela dug oni sa mojim uplatama od ovrhe umanjuju kamate na dug a ne glavnicu što ja mislim da nije
uredu pa vas molim da mi neko objasni  dali sam ja u pravu kada tvrdim da se prvo naplaćuje glavnica a onda kamate.
Lijepi Pozdrav
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da,pod glavnica sam mislio glavnica i kamate kredita koji sam digao a pod kamate sam mislio na zatezne kamate

na ukupan iznos,do sada mi je ZABA-a od  naplate umanjivala glavnicu sa kamatama a CEI Zagreb mi od ovrhe

umanjuju zatezne kamate koje su otkupili skupa sa dugom i naravno na glavnicu računaju nove zatezne kamate.

kada sam poslao upit FINA-i odgovorili su mi da oni sa tim nemaju ništa i da se obratim financiskom savjetniku

zato sam ovdije postavio ovu temu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo sam pretražio po netu,i pronašao da me prodaja toga duga ne može dovesti u

gori položaj nego onaj u kojem sam već bio a to je da je ZABA-a od ovrhe umanjivala

troškove+kamatu+glavnicu kredita koji sam digao (a radi bolesti nisam bio u stanju godinu dana vraćati kredit)

a zatezne kamate su slagali sa strane,sada CEI Zagreb ne umanjuje glavnicu nego zatezne kamate,ovo me definitivno dovodi

u puno nepovoljniji položaj,takođe sam pročitao da ukoliko je tomu tako da je prodavatelj duga suodgovoran za to i da ih

mogu tužiti i da bi oni morali platiti razliku nastalu tom štetom.

Zanima me dali je to tako i kome se najlakše obratiti za savjet?

Unaprijed hvala na svim komentarima i odgovorima.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma to mi je jasno možda nisam dobro objasnio.

Do prodaje duga imao sam uvid samo u dug bez zateznih kamata u sustavu egrađanin od FINE

koja me obavještavala o mom ukupnom dugu a zatezne kamate sam prvi put vidio kolike su

tek kada je dug prodat CEI Zagreb,da skratim do prodaje duga stanje na FINI i stanje glavnice duga se

poklapalo a sada na  FINI se dug smanjuje a kod CEI Zagreb ostaje isti oni umanjuju zatezne kamate

i naravno sa duga računaju nove i dodaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, zolatin je napisao:

Ma to mi je jasno možda nisam dobro objasnio.

Do prodaje duga imao sam uvid samo u dug bez zateznih kamata u sustavu egrađanin od FINE

koja me obavještavala o mom ukupnom dugu a zatezne kamate sam prvi put vidio kolike su

tek kada je dug prodat CEI Zagreb,da skratim do prodaje duga stanje na FINI i stanje glavnice duga se

poklapalo a sada na  FINI se dug smanjuje a kod CEI Zagreb ostaje isti oni umanjuju zatezne kamate

i naravno sa duga računaju nove i dodaju.

kako znaš da je dug prodan. ako si dobio ugovor o otkupu duga sudu podnesi  prijedlog za obustavu ovrhe zbog isplate duga. novi vjerovjik ni trebao podnijeti prijedlog za ovrhu.

novi vjerovnik nemože tražiti više nego što je dao za otkup duga. koliko je platio?

Koliko se može zahtijevati od dužnika (ZOO)

Članak 94.

Ispunitelj na kojega je prešla tražbina ne može zahtijevati od dužnika više nego što je isplatio vjerovniku.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da dobio sam od ZABE obavijest o prodaji duga Investiciskom fondu APS Delta s.r.o., sa sjedištem u Pragu koji su

dug ustupili društvu SVEA EKONOMI d.o.o., sa sjedištem u Zagrebu,ali kad sam bio na FINA-i još uvijek je ovrha

od ZABA-e a u razgovoru sa agentima SVEA EKONOMI d.o.o doznao sam da im ZABA-a proslijeđuje sva sredstva od

ovrhe.Sad idem pročitati taj članak zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija