Jump to content

Prijedlog za prijavu prebivališta


KatarinaN

Preporučene objave

Rastavljena sam prije 3 godine.Djeca su sudskim putem dodjeljena na skrbništvo meni.

Pošto sam se nedavno udala i iz jednog mjesta u Hrvatskoj preselila u drugo,djeca naravno stanuju samnom na novoj adresi.

Zvala sam Centar za socijanu skrb i pravnica mi je rekla da na sudu podnesem prijedlog za prijavu prebivališta jer se bivši suprug protivi potpisati u MUP-u suglasnost.

Da li netko zna kako se prijedlog sastavlja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, KatarinaN je napisao:

Rastavljena sam prije 3 godine.Djeca su sudskim putem dodjeljena na skrbništvo meni.

Pošto sam se nedavno udala i iz jednog mjesta u Hrvatskoj preselila u drugo,djeca naravno stanuju samnom na novoj adresi.

Zvala sam Centar za socijanu skrb i pravnica mi je rekla da na sudu podnesem prijedlog za prijavu prebivališta jer se bivši suprug protivi potpisati u MUP-u suglasnost.

Da li netko zna kako se prijedlog sastavlja?

nemože bivši ograniči tvoju slobodu kretanja. možeš u koji hoćeš grad u Hrvatskoj

prebivalište prijavljuješ u MUP tj policiji na čijem području prebivaš . prebivalište možeš prijaviti na stanu / kući čiji si vlasnik ili suvlasni ili uz pristanak vlasnika prijavljuješ prebivalište na adresi na kojoj se nalaziš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam da nemože ograničiti slobodu kretanja.Pravnica mi je rekla da bez njegovog potpisa u policiji na zahtjevu nemogu napraviti djeci osobnu jer su maloljetna.Sada moram sastaviti prijedlog i predati na sud.Kada sam djeci prijavljivala boravište u MUP-u,vlasnik kuće je potpisao i sve je prošlo uredu,ali sam opomenuta zašto djeca nisu prijavljena prebivalištem na adresu gdje smo prije stanovali i neka to napravim.Kako objasniti u policiji da je to bio stan koji sam otkazala prije selidbe i da je vlasnica toga stana u Americi.

Komplicirano je kad su maloljetna djeca u pitanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, KatarinaN je napisao:

Zvala sam Centar za socijanu skrb i pravnica mi je rekla da na sudu podnesem prijedlog za prijavu prebivališta jer se bivši suprug protivi potpisati u MUP-u suglasnost.

 

Poštovana, dobro Vam je rekla pravnica nadležnog CZSS, naime otac zajedničke djece (djeteta) nikako ne može ograničiti Vašu slobodu kretanja, kao što navodi i poštovani Bovu, ali mora dati svoj pristanak, tj. složiti se, oko promjene prebivališta zajedničke mld. djece, no ako to on ne želi, onda ništa bez suda...

Moj savjet Vam je da se posavjetujete sa odvjetnikom, te da Vam on to  odradi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija