Jump to content
Teea

Zatvaranje j.d.o.o i neisplata place

Preporučene objave

Molio bih za savjet, situacija je sljedeca

Sef zatvara j.d.o.o.sa time da mi duguje dvije place.

Zanima me sto mogu poduzeti da dobijem te isplate.

Kome se obratiti i sto poduzeti

Unaprijed hvala.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Prvi korak bio da se obratite svom poslodavcu sa dopisom (poštom preporučeno) u kojem ga upoznajete s tom činjenicom i tražite da vam se isplati dugovanje.

Prema Zakonu o radu, to nije vaša zakonska obveza (kod novčanog potraživanja možete ići odmah na sud), ali smatram da je ljudski i fer prvo zatražiti "normalnim" putem isplatu, a ako to zakaže, uvijek ostaje sud.

Podijeli ovu objavu

Nakon nekoliko mjeseci natezanja,isplacena je jedna cijela placa (u 2.mj) i sad prije par dana uplacena mi je placa za 11mjesec -670kn.sa time da je moralo bit uplaceno oko 2600kn

Znaci duguje mi jos 2000kn.zanima me jel moze po zakonu isplatit jedan dio place,i sto mogu poduzeti da dodem do ostatka

Hvala

Podijeli ovu objavu

, G-man je napisao:

Prvi korak bio da se obratite svom poslodavcu sa dopisom (poštom preporučeno) u kojem ga upoznajete s tom činjenicom i tražite da vam se isplati dugovanje.

Prema Zakonu o radu, to nije vaša zakonska obveza (kod novčanog potraživanja možete ići odmah na sud), ali smatram da je ljudski i fer prvo zatražiti "normalnim" putem isplatu, a ako to zakaže, uvijek ostaje sud.

Ovo što piše G-man i dalje vrijedi, bilo da Vam poslodavac duguje cijelu ili dio plaće.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad