Jump to content

Poolicijski zapisnik


eLaCiD

Preporučene objave

Nemam baš previše iskustva sa nezgodama i zapisnicima policije.
Dakle mjesec dana nakon prometnog udesa odlazim po zapisnik (PP Lučko) i dobivam dokument sa naslovom "Potvrda"

Iz te potvrde vidljivo je mjesto i vrijeme udesa, tip i reg. vozila i ime sudionika (vozača).
Znači ništa konkretno o šteti na vozilima, opis situacije i kako je došlo do udesa.
Osim toga sudeći po sadržaju te potvrde evidentno je da tu nešto ne štima jer sam proglašern okrivljenikom za  što prema stvarnoj situaciji nema teoretsker šanse.
S obzirom da sam dobio samo tu "potvrdu" zanima me na koji način bi mogao dobiti prijepis zapisnika da provjerim šta je u njemu uopće napisano.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , drot13 je napisao:

Pisalo se o toj potvrdi i da se zapisnici više ne izdaju, ali nemam svježih iskustava da bi znao kako to sad ide...

Službeno je isto kratko navedeno, nije objašnjeno...

Zahvaljujem na informaciji. Po svemu sudeći ispada kao još jedno "diskreciono" pravo kojim je omogućeno da se stvarno činjenično stanje u služebeni dokument unese " po potrebi",  a ti kasnije dokazuj šta je i kako je bilo, a  s obzirom da je ono što je u zapisniku sastavljeno od službene osobe samim time i vjerodostojno.
Ništa, čekam poziv prekršajnog suda ako i to nije izmjenjeno pa vidjeti kako tu "vjerodostojnu" ispravu pobijati, a po kojoj ispada van svake logike da sam okrivljenik.
Još jednom hvala na informaciji.
Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija