Jump to content

trajno odselili u Njemačku dug ostao u Hrvatskoj


sandrina2222

Preporučene objave

Pozdrav, dakle ovakva je situacija, muž je dužan oko 14 tisuća kuna dužan u poreznoj i u Fini oko 60 tisuća kuna, naravno dug od 20 tisuća narastao na 60tisuća zbog nemogućnosti plaćanja. U Hrvatskoj nismo mogli da živimo sa blokiranim računom odn. zaštićenim računom jer nam je to bilo premalo novaca za život, pa smo odselili u Njemačku. Ni muž ni ja nasebi nemamo nikakvu nekretninu ni pokretninu, samo osobne stvari su naše, tako da mi nije jasno i da se treba  nešto ovršiti što bi se to ovršilo? 

I zanima me može li nas taj njegov dug stići ovdje u Njemačku, pošto smo EU, napokon smo počeli normalno da živimo tako da nam taj dug ne bi sad trebao i u Njemačkoj?

ima li nade za zastaru ako je prošlo već 12 godina od tog duga i kome se treba obratiti za zastaru? 

Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, sandrina2222 je napisao:

 

I zanima me može li nas taj njegov dug stići ovdje u Njemačku, pošto smo EU, napokon smo počeli normalno da živimo tako da nam taj dug ne bi sad trebao i u Njemačkoj?

ima li nade za zastaru ako je prošlo već 12 godina od tog duga i kome se treba obratiti za zastaru? 

Hvala 

može ako se radi o odluci suda.

koliko je prošlo od primitka rješenja za ovrhu? obzirom da se radi o dugu od prije 12 godina noguće da je nastupila apsolutna zastara za naplatu duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , sandrina2222 je napisao:

rješenje za ovrhu je bilo stiglo 2012 godine, al šta da mu se ovrši ako nema ništa na sebi, nema više ni račun u banci, jel znate koja je procedura ako bi došlo na naplatu u Njemačkoj, ako su u Njemačkoj drugačiji zakoni? 

Koliko pratim forum i po sličnim iskustvima mogu vam reći da,

rješenje za ovrhu od javnog bilježnika je po propisima EU nedovoljno za provođenje ovrhe izvan HR, za to treba biti sudska presuda.

Ako ovrsenik nema imovine ni primanja smatram da se ovrha obustavlja. 

Jeste li pisali prigovor na rješenje na ovrhu ?

Nadam se da će još koji stručniji korisnik obrazložiti vas upit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija