Jump to content

nenaplativost ovrhe


Jozo1980

Preporučene objave

prije 6 sati , Jozo1980 je napisao:

 Tek sam 22.11.2017 saznao za HT jer imam zaštičeni račun i sve sa tekučeg ide za pozajmicu.Mogu li se za HT pozvat na nenaplativost ili ....? 

možeš općinskom sudu podnijeti prijedlog za obustavu ovrhe zbog nenaplativosti.

  http://www.hazud.hr/obustava-ovrhe-temeljem-odredbi-cl-337-ovrsnog-zakona-13910-cl-369-oz-a-1122012/

ovrhovoditelj će dobiti rok da promjeni  sredstvo ovrhe (imovina nekretnina ili pokretnine)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

Stovani,molim vas da mi pojasnite pojam...nemogucnost izvrsenja ovrhe temeljem čl.12.ZPONS-a.Naime,uzela sam. Iz fine ocevidnik o redoslijedu placanja,obzirom da spadam u ovu kategoriju duznika,kojima se dug otpisuje po novom zakonu( do 10.000) kn.Vecinu duga su obustavili.Zanima me sta da radim ?

uređeno: od helensimunic@gmail.com
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, helensimunic@gmail.com je napisao:

molim vas da mi pojasnite pojam...nemogucnost izvrsenja ovrhe temeljem čl.12.ZPONS-a.

U pitanju je nemogućnost izvršenja osnove za plaćanje za ovršenika fizičku osobu, a članak 12. Zakona o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima, kaže:˝ (1) Ako se tražbina iz osnove za plaćanje ne naplati od ovršenika fizičke osobe u cijelosti u roku od tri godine od primitka u Agenciju, nakon što po toj osnovi za plaćanje nije bilo nikakvih naplata posljednjih šest mjeseci uzastopno s računa tog ovršenika, Agencija prestaje s izvršavanjem te osnove za plaćanje za ovršenika iz osnove za plaćanje za kojeg su zadovoljeni navedeni uvjeti.˝

Prije 8 minuta, helensimunic@gmail.com je napisao:

Naime,uzela sam. Iz fine ocevidnik o redoslijedu placanja,obzirom da spadam u ovu kategoriju duznika,kojima se dug otpisuje po novom zakonu( do 10.000) kn.Vecinu duga su obustavili.Zanima me sta da radim ?

Ovo ne znači da Vam je dug otpisan, već samo da ga trenutno nije moguće naplatiti. Otpis duga je nešto sasvim drugo, a regulirano je Zakonom o otpisu dugova fizičkim osobama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

U pitanju je nemogućnost izvršenja osnove za plaćanje za ovršenika fizičku osobu, a članak 12. Zakona o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima, kaže:˝ (1) Ako se tražbina iz osnove za plaćanje ne naplati od ovršenika fizičke osobe u cijelosti u roku od tri godine od primitka u Agenciju, nakon što po toj osnovi za plaćanje nije bilo nikakvih naplata posljednjih šest mjeseci uzastopno s računa tog ovršenika, Agencija prestaje s izvršavanjem te osnove za plaćanje za ovršenika iz osnove za plaćanje za kojeg su zadovoljeni navedeni uvjeti.˝

Ovo ne znači da Vam je dug otpisan, već samo da ga trenutno nije moguće naplatiti. Otpis duga je nešto sasvim drugo, a regulirano je Zakonom o otpisu dugova fizičkim osobama.

Dug je vec u debeloj zastari iz 2000.- te godine, sta mi je dalje raditi,ako se ne mogu naplatiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 57 minuta, helensimunic@gmail.com je napisao:

Dug je vec u debeloj zastari iz 2000.- te godine, sta mi je dalje raditi,ako se ne mogu naplatiti?

Ako mislite da je ovršna isprava u zastari zato što je izdana još 2000. godine, to ne mora nužno biti točno. Za zastaru treba proteći rok od deset godina računajući od pravomoćnosti ovršne isprave, s tim da se sa radnjama u postupku ova zastara prekida i ponovno teče ispočetka. 

prije 1 sat, helensimunic@gmail.com je napisao:

sta mi je dalje raditi,ako se ne mogu naplatiti?

Na vjerovniku je da se pokuša naplatiti putem istog ili nekog drugog predmeta i sredstva ovrhe, a Vaš opcija je da možete dobrovoljno podmiriti dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija