Jump to content
Jozo1980

nenaplativost ovrhe

Preporučene objave

Imam ovrhu na računu po sudskoj presudi od 12.2.2014 dug po pozajmici jednom doo. Nakon toga 23.4.2014 me ovršuje i HT za račune telefona. Tek sam 22.11.2017 saznao za HT jer imam zaštičeni račun i sve sa tekučeg ide za pozajmicu. Mogu li se za HT pozvat na nenaplativost ili ....? 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Ne, ne možeš. Oni mogu čekati dok ove ne otplatiš u redoslijedu naplate.

Šansa je da ode u zastaru, ali tek kad prođe 10 godina bez da išta poduzmu po toj ovrhi.

P.S.: I molim te da ne koristiš samo velika slova, to se na forumima smatra vikanjem.

Podijeli ovu objavu

prije 6 sati , Jozo1980 je napisao:

Tek sam 22.11.2017 saznao za HT jer imam zaštičeni račun i sve sa tekučeg ide za pozajmicu.Mogu li se za HT pozvat na nenaplativost ili ....? 

možeš općinskom sudu podnijeti prijedlog za obustavu ovrhe zbog nenaplativosti.

http://www.hazud.hr/obustava-ovrhe-temeljem-odredbi-cl-337-ovrsnog-zakona-13910-cl-369-oz-a-1122012/

ovrhovoditelj će dobiti rok da promjeni  sredstvo ovrhe (imovina nekretnina ili pokretnine)

Podijeli ovu objavu

prije 8 sati , bovu je napisao:

ovrhovoditelj će dobiti rok da promjeni  sredstvo ovrhe (imovina nekretnina ili pokretnine)

Poštovani,

Naišao sam na temu pa me zanima da li

u tom postupku, ovrhovoditelj treba točno navesti sredstvo ovrhe da bi sud prihvatio promjenu ?

Podijeli ovu objavu

prije 11 sati , crna je napisao:

Mene zanima, što ako ništa ne poduzme i ostane tako tih 10 godina što je onda za činiti? 

Smatram da u tom slučaju nastupa zastara potraživanja na koju se tada treba dužnik pozvati.

Podijeli ovu objavu

objavljeno (uređeno)

Stovani,molim vas da mi pojasnite pojam...nemogucnost izvrsenja ovrhe temeljem čl.12.ZPONS-a.Naime,uzela sam. Iz fine ocevidnik o redoslijedu placanja,obzirom da spadam u ovu kategoriju duznika,kojima se dug otpisuje po novom zakonu( do 10.000) kn.Vecinu duga su obustavili.Zanima me sta da radim ?

Uređeno od helensimunic@gmail.com

Podijeli ovu objavu

Prije 8 minuta, helensimunic@gmail.com je napisao:

molim vas da mi pojasnite pojam...nemogucnost izvrsenja ovrhe temeljem čl.12.ZPONS-a.

U pitanju je nemogućnost izvršenja osnove za plaćanje za ovršenika fizičku osobu, a članak 12. Zakona o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima, kaže:˝ (1) Ako se tražbina iz osnove za plaćanje ne naplati od ovršenika fizičke osobe u cijelosti u roku od tri godine od primitka u Agenciju, nakon što po toj osnovi za plaćanje nije bilo nikakvih naplata posljednjih šest mjeseci uzastopno s računa tog ovršenika, Agencija prestaje s izvršavanjem te osnove za plaćanje za ovršenika iz osnove za plaćanje za kojeg su zadovoljeni navedeni uvjeti.˝

Prije 8 minuta, helensimunic@gmail.com je napisao:

Naime,uzela sam. Iz fine ocevidnik o redoslijedu placanja,obzirom da spadam u ovu kategoriju duznika,kojima se dug otpisuje po novom zakonu( do 10.000) kn.Vecinu duga su obustavili.Zanima me sta da radim ?

Ovo ne znači da Vam je dug otpisan, već samo da ga trenutno nije moguće naplatiti. Otpis duga je nešto sasvim drugo, a regulirano je Zakonom o otpisu dugova fizičkim osobama.

Podijeli ovu objavu

, Borbena7 je napisao:

U pitanju je nemogućnost izvršenja osnove za plaćanje za ovršenika fizičku osobu, a članak 12. Zakona o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima, kaže:˝ (1) Ako se tražbina iz osnove za plaćanje ne naplati od ovršenika fizičke osobe u cijelosti u roku od tri godine od primitka u Agenciju, nakon što po toj osnovi za plaćanje nije bilo nikakvih naplata posljednjih šest mjeseci uzastopno s računa tog ovršenika, Agencija prestaje s izvršavanjem te osnove za plaćanje za ovršenika iz osnove za plaćanje za kojeg su zadovoljeni navedeni uvjeti.˝

Ovo ne znači da Vam je dug otpisan, već samo da ga trenutno nije moguće naplatiti. Otpis duga je nešto sasvim drugo, a regulirano je Zakonom o otpisu dugova fizičkim osobama.

Dug je vec u debeloj zastari iz 2000.- te godine, sta mi je dalje raditi,ako se ne mogu naplatiti?

Podijeli ovu objavu

Prije 57 minuta, helensimunic@gmail.com je napisao:

Dug je vec u debeloj zastari iz 2000.- te godine, sta mi je dalje raditi,ako se ne mogu naplatiti?

Ako mislite da je ovršna isprava u zastari zato što je izdana još 2000. godine, to ne mora nužno biti točno. Za zastaru treba proteći rok od deset godina računajući od pravomoćnosti ovršne isprave, s tim da se sa radnjama u postupku ova zastara prekida i ponovno teče ispočetka. 

prije 1 sat, helensimunic@gmail.com je napisao:

sta mi je dalje raditi,ako se ne mogu naplatiti?

Na vjerovniku je da se pokuša naplatiti putem istog ili nekog drugog predmeta i sredstva ovrhe, a Vaš opcija je da možete dobrovoljno podmiriti dug.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad