Jump to content

Uvjetovana tabularna isprava


robi123

Preporučene objave

Dobar dan,

trebam pomoć oko izgleda, tj primjera tabularne izjave. Prema rješenju koje sam stavio u privitku treba mi samo okvirna pomoć, uzorak po kojem bi sastavio tabularnu izjavu. Malo sam nesiguran oko toga kako bi tabularna izjava trebala izgledati budući da je riječ o darovnom ugovoru i rješenju suda.

 

Hvala lijepa i unaprijed zahvaljujem

 

Robert 

staro rješenje0001.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , robi123 je napisao:

budući da je riječ o darovnom ugovoru i rješenj u suda.

Riječ je da je tabularna izjava u darovnom ugovoru uvjetovana brisovnim očitovanjem nekog pretpostavljam tereta upisanog na darovanoj nekretnini,pa kako ista nije imala takvo očitovanje z.k.odjel je dopustio isključivo upis predbilježbe koja će se pretvoriti u upis prava  vlasništva ukoliko se predbilježba naknadno opravda ispunjenjem pomenutog uvjeta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, robi123 je napisao:

Nadam se da sam dobro razumio i da je ta tabularna izjava sada sve što još treba.

Netreba Vam više ništa,darovni ugovor je proveden i teret u vidu založnog prava brisan.

Naime,onog trenutka kad ste predali brisovno očitovanje ispunili ste predbilježni uvjet,i ista je pretvorena u uknjižbu.

Provjerite,i nemojte se bez veze izlagati trošku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Prije 11 minuta, Matrix je napisao:

Netreba Vam više ništa

Slažem se, poradi objašnjenja u Rješenju.

Prije 12 minuta, Matrix je napisao:

Provjerite,i nemojte se bez veze izlagati trošku.

Svakako, jer u ZK izvatku, koliko vidim, još uvijek stoji predbilježba prava vlasništva u korist majke temeljem darovnog ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 48 minuta, Spitfire je napisao:

nepotrebnog troška

I živaca:glavomozid:

 

prije 1 sat, robi123 je napisao:

to i je meni zbunjujuće

Po meni je jedino zbunjujuća situacija mogla nastati ako u prijedlogu kojim ste tražili brisanje založnog prava niste  naveli da se prijedlog istovremeno odnosi i na opravdanje predbilježbe,slijedom čega se z.k.ured vodio strogom formalnošću pa je udovoljio isključivo zahtjevu koji stranka traži,neobazirući se na činjenicu daje udovoljenom prijedlogu za brisanje nastupio učinak opravdanja predbilježbe,vodeći se time da stranka u takvom prijedlogu nije ni navela da predlaže opravdanje.

I šta se dešava,briše se založno pravo,predilježba i dalje stoji,a vi naknadno podnosite prijedlog za upis prava vlasništva,slijedom čega opet na scenu stupa stroga formalnost,u smislu…stranka zahtijeva ponovno provođenje darovnog ugovora koji je več proveden kroz predbilježbu…i pri tome uopće neizvode zaključak ili neće,da bi isti prijedlog za upis prava vlasništva mogli smatrati kao prijedlog za opravdanje predbilježbe,no kako z.k.ured pri donošenju svojih odluka gleda samo ispred sebe,ni lijevo ni desno,nebi me začudilo da vam sad kažu,sve je u redu ali vi nama samo formalno  podnesite prijedlog za opravdanje predbilježbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle upravo odlazim iz gruntovnice i moram priznati da je službenik bio još zbunjeniji od mene i da među silnim papirima nije vidio razlog zašto je odbijeno opravdanje zabilježbe o predbilježbi vlasništva. Svi su traženi podaci bili tu ali je odbijeno. Savjet koji sam dobio je bio "pokušajte ponovo predati zahtjev sada kada više na nekretnini nema založnog prava". Uglavnom pokušaj pa ako prođe, prođe. Na moje pitanje o tabularnoj izjavi nije znao odgovor, a na pitanje koga se konkretno može pitati u čemu je problem i što se mora dalje poduzeti rekao je da se nema koga na žalost pitati osim njih službenika.  Dakle sada mi je još manje jasno nego prije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , robi123 je napisao:

nije vidio razlog zašto je odbijeno opravdanje zabilježbe o predbilježbi vlasništva

Kao i što sam pretpostavljao,a razlog sam več pojasnio,no u svemu ima i vaše greške,zatražili ste brisanje zaloga bez prijedloga za opravdanje predbilježbe,a u nastavku predlažete upis prava vlasništva.

 

prije 2 sati , robi123 je napisao:

zašto je odbijeno opravdanje zabilježbe

Kao što je rečeno,iz razloga što formalno nije ni zatražena

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

REPUBLIKA HRVATSKA

OPĆINSKI SUD U _____________

ZEMLJIŠNO-KNJIŽNI ODJEL

 

Zemljišnoknjižni predmet:

Predlagatelj: _________________________(OIB __________________ )

Protustranka: _________________________(OIB _________________ )

 

PRIJEDLOG

 

radi opravdanja predbilježb na nekretnini upisanoj u z.k.ul. br.…………k.o.……k.č.………u naravi……

____________________________________________________________

 

Rješenjem Naslovnog suda br ____ od _______ godine izvršena je predbilježba prava vlasništva s obvezom predlagatelja da opravda predbilježbu brisanjem založnog prava.

Dokaz:1.Rješenje o upisu predbilježbe prava vlasništva br._____

2.Uvid u z.k.ul.________

Po prijedlogu predlagatelja zemljišno-knjižni ured donosi rješenje br.…………kojim se briše založno pravo na predmetnoj nekretnini,čime je udovoljeno uvjetovanoj tabularnoj izjavi iz čl.……Darovnog ugovora,temeljem kojeg je izvršena predbilježba prava vlasništva.

Dokaz:Rješenje o brisanju založnog prava br.__________

 

Predlagatelj predlaže da sud temeljem rješenja o predbilježbi prava vlasništva br. ____ od _______ i rješenja o brisanju založnog prava br.__od_______,u z.k.ul. br. ____ k.o. k.č. ____, a na kojima je dozvoljena predbilježba vlasništva u korist predlagatelja, dozvoli upis prava vlasništva u cijelosti u korist i na ime:

___________________________________

(OIB ___________________________)

Slijedom navedenog, te temeljem priloženih isprava predlagatelj predlaže da Naslovni sud donese odgovarajuće rješenje.

 

Prilog:1.Rješenje o predbilježbi prava vlasništva br._____________

          2.Rješenje o brisanju založnog prava br._________________

 

             Dokaz o uplaćenoj sudskoj pristojbi na prijedlog i rješenje

 

Predlagatelj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija