Jump to content

Inkaso - ročište


Avalon55

Preporučene objave

Pozdrav!

Je li nužno pojaviti se na ročištu ako sam u međuvremenu podmirio sva dugovanja prema tužitelju (Inksao) i tele 2. 

Od Inkasa sam u međuvremenu dobio potvrdu o podmirenju svih dugovanja. Dakle, je li time parnica prekinuta? Trebam li sudu slati potvrdu koju sam dobio od Inkasa?

Hvala!

uređeno: od Avalon55
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , drot13 je napisao:

Ako ne potvrdiš da je povukao, otiđi tamo i riješi si to kako ti je Matrix naveo.

Ili, ako ima vremena, isforsiraj tužitelja da povuče tužbu.

Inkaso (tužitelj) mi je poslao e-mail da je "poslao povlačenje tužbe na sud". 

Trebam li ja onda dobiti neku pismenu potvrdu od suda da se ne moram pojaviti na prvom ročištu?

Zato što bih htio, ako je moguće, da ne moram na to ročište. Ili da kontaktiram osobno sud i kažem im situaciju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Avalon55 je napisao:

Inkaso (tužitelj) mi je poslao e-mail da je "poslao povlačenje tužbe na sud". 

Trebam li ja onda dobiti neku pismenu potvrdu od suda da se ne moram pojaviti na prvom ročištu?

Zato što bih htio, ako je moguće, da ne moram na to ročište. Ili da kontaktiram osobno sud i kažem im situaciju?

ono što tužitelj  tvrdu u e-mailu nije bitno.

ako je tužitelj povukao tužbu trebao bi dobiti rješenje o povlačenju tužbe.

ako dobiješ poziv za  raspravu  morao bi se odazvat i sudu dostavit podatke da je dug plaćen.

na  raspravi izjavi  da od tužitelja nisi dobio poziv za plaćanje duga. da si dobio poziv za plaćanje duga (mirno rješenje spora) dug bi platio i nebi bilo potrebe za sudskim postupkom i dodatnom trošku.

možda ( trebao bi) sud donese odluku da svako snosi svoje troškove.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , bovu je napisao:

ono što tužitelj  tvrdu u e-mailu nije bitno.

ako je tužitelj povukao tužbu trebao bi dobiti rješenje o povlačenju tužbe.

ako dobiješ poziv za  raspravu  morao bi se odazvat i sudu dostavit podatke da je dug plaćen.

na  raspravi izjavi  da od tužitelja nisi dobio poziv za plaćanje duga. da si dobio poziv za plaćanje duga (mirno rješenje spora) dug bi platio i nebi bilo potrebe za sudskim postupkom i dodatnom trošku.

možda ( trebao bi) sud donese odluku da svako snosi svoje troškove.

Što ako se ne odazovem na prvo ročište?

Što smatraš pod pozivom za plaćanje duga?. Ja sam dobio jedan račun od Inkasa koji nisam platio, a zatim je stigla tužba.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija