Jump to content

OSOBNI BANKROT - fizička osoba


crna

Preporučene objave

Poštovani,

Zanima me kako ide priča osobnog bankrota.

Naime 7 godina mi je blokiran račun bez priljeva, zaštićeni dio plaće dobivam na zaštićeni račun. Poslodavac plaća razliku po ovršnoj ispravi banci za stambeni kredit.

Stan u kojemu živim kupljen je na taj isti stambeni kredit. Stan je na moje ime ali hipoteka je upisana od strane banke na 82000 eura za taj stambeni kredit (dug je još cca 72000 eura) i hipoteka porezne uprave za porez na promet nekretnina.

Drugih pokretnina niti nekretnina nemam. 

Dug na fini mi iznosi oko 300 000 kn 

Živim u izvanbračnoj zajednici kako to utječe na stečaj? Njegova primanja, imovina i sl.  tj. i on je u blokadi ali ima nešto imovine

Imam maloljetno dijete koje će još dvije godine se školovati pa možda početi raditi što s tim priljevom u slučaju stečaja obzirom da smo svi prijavljeni na istoj adresi da li to utječe na nešto?

Ako itko ima kakav koristan odgovor unaprijed se zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

što se tiče djeteta to ne utiče (skoro ) nikako ,međutim vaš veliki problem oko bankrota je hipoteka.....otvaranje stečaja postoji velika šansa da će te vi ostati bez stana....jeste na to spremni?.......istina,ako ne budete plaćali mogli bi ostati i bez pokretanja stečaja.....

ako ste spremni izgubiti stan ,pokrenite stečaj jer će te bar biti čisti za 5 godina.....ako niste,onda se jako morate potruditi da plaćate taj kredit.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija