Jump to content

Pravo na otpis dugovanja po naslijeđenom kreditu


SOJICA

Preporučene objave

Poštovani,

U ožujku 2014. preminuo mi je otac,  te je iza njega ostao nenamjenski kredit (u trenutku smrti u visini od 10000kn sa uključenim kamatama). Do trenutka njegove smrti kredit se uredno otplaćivao, no ostavinska rasprava riješena je tek sada budući da u igri bila i parnica. Budući da sam jedina nasljednica i naslijedila dam trošnu nekretninu,  pa tako i dug vjerojatno,  postoji li neki rok za zastaru otplatu kredita u cijelosti /djelomično ili otpis dio duga na koji se mogu pozvati? U vlasništvu nemam niti jednu drugu nekretninu osim ove naslijeđene niti pokretninu,  te sam podstanar. Naime u banku sam po smrti oca dostavila smrtni list i zatvorila račun,  te napomenula da trenutno ne postoji zakonski nasljednik do trenutka rješavanja sudskog spora. Napomenula bi da na adresi gdje mi je živio otac od trenutka njegove smrti nitko ne stanuje,  te tako, budući da dolazim rijetko na adresu nisam primila nikakvu obavijest od banke u vezi statusa kredita,  niti je po pitanju toga itko iz banke do sada mene kontaktirao ( niti pismeno niti telefonski budući sam im za kontakt na zahtjev djelatnice ostavila svoj broj).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, SOJICA je napisao:

Poštovani,

U ožujku 2014. preminuo mi je otac,  te je iza njega ostao nenamjenski kredit (u trenutku smrti u visini od 10000kn sa uključenim kamatama). Do trenutka njegove smrti kredit se uredno otplaćivao, no ostavinska rasprava riješena je tek sada budući da u igri bila i parnica. Budući da sam jedina nasljednica i naslijedila dam trošnu nekretninu,  pa tako i dug vjerojatno,  postoji li neki rok za zastaru otplatu kredita u cijelosti /djelomično ili otpis dio duga na koji se mogu pozvati? U vlasništvu nemam niti jednu drugu nekretninu osim ove naslijeđene niti pokretninu,  te sam podstanar. Naime u banku sam po smrti oca dostavila smrtni list i zatvorila račun,  te napomenula da trenutno ne postoji zakonski nasljednik do trenutka rješavanja sudskog spora. Napomenula bi da na adresi gdje mi je živio otac od trenutka njegove smrti nitko ne stanuje,  te tako, budući da dolazim rijetko na adresu nisam primila nikakvu obavijest od banke u vezi statusa kredita,  niti je po pitanju toga itko iz banke do sada mene kontaktirao ( niti pismeno niti telefonski budući sam im za kontakt na zahtjev djelatnice ostavila svoj broj).

nasljednik vrača dugove ostavitelja do vrijednosti nasljeđene imovine. od porezne traži (ili je to upisano u poreznom rješenju) kolika je vrijednost nasljeđene kuće. troškovi sahrane se uračunavaju u otplatu duga (nasljeđena imovina - trošak sahrane= svota za isplatu duga)

možda dug vračaju jamci. tada jamci po isplati kredita mogu tražit povrat izdataka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , SOJICA je napisao:

kad nije postojao nasljednik

Nasljednik je postojao uvijek od trenutka smrti ostavitelja,no druga je stvar što je takva činjenica utvrđena naknadno.

 

prije 8 sati , SOJICA je napisao:

postoji li zastara i brisanje zateznih kamata

Kamate kao sporedna potraživanja dijele pravnu sudbinu glavnog duga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija