Jump to content

Žalba nakon presude Općinskog suda


Timo

Preporučene objave

Izgleda  da  imam  problem  sa  pisanjem  teme ?

Ovako :  Moja  punica  je  umrla  2014.g.  a  njezin  susjed  je  podigao  tuzbu  2016.g.  protiv  nje  i  obje  kcerke (nasljednice) jedna  je  moja supruga  i  njezine  sestre  i obje  zive  u  Njemackoj . Sudski  postupak  se  vodi  zbog  prilaznog  puta  koji  si  tuzitelji  zele  prisvojiti  a  koji  koriste  na osnovu  naljedstva od 1982.g. do  svoje  oranice  i  nenastanjene  kucice .  Od  seoskog  javnog  puta vodi  taj  prilazni  put  u  stari  posjed   na povrsini 1300 m2 , (kuca , staja , zdenac i sl.) od  punice  tu  rodj. 1930.g.  moje  supruge rodj. 1948.g ,  dakle  djedovina  jos  iz  vremena  Austro Ugarske . Tuzitelji  su  dali  lazni  iskaz  na  sudu  jer  tvrde  da  samo  oni  koriste  taj  put .  Ja  sam  2004.g.  kada  je  umrla  baka ,  slikao  taj  stari  posjed  i  prilazni  put  i  upravo  tim  fotografijama  dokazao   da  su  tuzitelji  lazno  svjedocili  na  sudu . Ja  sam  bio  opunomocenik  moje  supruge  i  njezine  sestre  na  sudu , dakle  bez  odvjetnika  a  objava  presude  ce  biti  uskoro  pa  me  zanima  daljna  procedura  u  slucaju  zalbe  a  sobzirom  da  zivim  u  Njemackoj . Dali  postoje  kakvi  troskovi  kod  eventualno  ulozene   zalbe  na  Zupanijski  sud  ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Žalba nakon presude Općinskog suda
, Timo je napisao:

Izgleda  da  imam  problem  sa  pisanjem  teme ?

Ovako :  Moja  punica  je  umrla  2014.g.  a  njezin  susjed  je  podigao  tuzbu  2016.g.  protiv  nje  i  obje  kcerke (nasljednice) jedna  je  moja supruga  i  njezine  sestre  i obje  zive  u  Njemackoj . Sudski  postupak  se  vodi  zbog  prilaznog  puta  koji  si  tuzitelji  zele  prisvojiti  a  koji  koriste  na osnovu  naljedstva od 1982.g. do  svoje  oranice  i  nenastanjene  kucice .  Od  seoskog  javnog  puta vodi  taj  prilazni  put  u  stari  posjed   na povrsini 1300 m2 , (kuca , staja , zdenac i sl.) od  punice  tu  rodj. 1930.g.  moje  supruge rodj. 1948.g ,  dakle  djedovina  jos  iz  vremena  Austro Ugarske . Tuzitelji  su  dali  lazni  iskaz  na  sudu  jer  tvrde  da  samo  oni  koriste  taj  put .  Ja  sam  2004.g.  kada  je  umrla  baka ,  slikao  taj  stari  posjed  i  prilazni  put  i  upravo  tim  fotografijama  dokazao   da  su  tuzitelji  lazno  svjedocili  na  sudu . Ja  sam  bio  opunomocenik  moje  supruge  i  njezine  sestre  na  sudu , dakle  bez  odvjetnika  a  objava  presude  ce  biti  uskoro  pa  me  zanima  daljna  procedura  u  slucaju  zalbe  a  sobzirom  da  zivim  u  Njemackoj . Dali  postoje  kakvi  troskovi  kod  eventualno  ulozene   zalbe  na  Zupanijski  sud  ?

umrla osoba nemože biti stranka u postupku. tužba podnešena protiv umrle osobe treba biti odbačena.

dali tužena osoba može biti stranka u postupku na to bi sud treba paziti po službenoj dužnosti.

u postupku pred prvostupanjskim sudom trebali ste dostaviti smrtni list za punicu.

na čije ime glasi nekretnina (samo na punicino ime ili su i kćeri suvlasnici)?

županijskom sudu dostavi smrtni list za punicu (uz očitovanje s pozivom na broj  predmeta).

trebali ste koristiti uslugu odvjetnika. košta ali ako dobijete spor imate pravo na povrat nužnih troškova ( trošak odvjetnika, sudska pristojba,  vještačenje itd.).

 

prije 11 sati , bovu je napisao:

 

svaka strana u postupku plaća svoje troškove. strana koja dobije spor može potraživati povrat nužnih troškova.

potraživanje troška vrši se tjekom postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iskreno  se  zahvaljujum  na  odgovoru . Cinjenica  je,  da  umrle  osobe  vise  ne  postoje  fizicki . U  svakom  slucaju  sud  se  mora  ocitovati  o  tome .

Zanima  me ,  dali  opunomoc  na  mene ( od  moje  supruge  i  sogorice )  kod  Opcinskog  suda  vrijedi  i  u  Zalbenom  postupku  i  dali  moze  samo  moja  supruga  bez  svoje  sestre ( jer  je tesko bolesna)  ucestvovati  kao  samo  jedna  "tuzenica" protiv  tuzitelja ? .

  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Timo je napisao:

Zanima  me ,  dali  opunomoc  na  mene ( od  moje  supruge  i  sogorice )  kod  Opcinskog  suda  vrijedi  i  u  Zalbenom  postupku

Naravno

 

prije 8 sati , Timo je napisao:

dali  moze  samo  moja  supruga  bez  svoje  sestre ( jer  je tesko bolesna)  ucestvovati  kao  samo  jedna  "tuzenica" protiv  tuzitelja ? .

Valjano ste opunomoćeni,što će reći da Vi možete u ime obje tuženice podnijeti eventualnu  žalbu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija