Jump to content

Delegiranje predmeta


upitnik2015

Preporučene objave

Pozdrav

Uložena je žalba na prvostupanjsku odluku tj Upravnog suda, na županijski

Sve se to odvija od 2011 g, žalba na prvostupanjsku odluku je ulożena prije godinu dana županijskom sudu u zagrebu, gdje se do sada sve I odvijalo

 

Dobivam obavijest da je spis o žalbi prebačen na żupanijski sud u Osijeku na razmatranje, od odvjetnice.

Što to znači, u smislu koji su razlozi prebacivanja spisa s jednog suda na drugi, ako mi možete objasniti, dok čekam odvjetnicu da mi objasni

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Delegiranje predmeta
, Spitfire je napisao:

Nema na čemu.

Pozz

Jos jedno pitanje 

Opcinski sud u Zagrebu, predao je moju žalbu I spise , županijskom sudu u Osijeku.

Pitanje

Nakon godinu dana opcinski sud upucuje moju zalbu I spise, I to županijskom sudu u Osijeku?

Meni kao laiku nema zakonske logike, slat nakon toliko vremena I birat sud, 

Razumijem da žalbeni sud u zagrebu prebaci u osijek, 

Al ne razumijem da opcinski u zagrebu salje direktno zupanijskom u osijeku.

( jos je velik upitnik zbog same zalbe

, trazi se vracanje postupka  opcinski uz zamjenu sudca, zbog ne prikazivanja svih spisa. Koji su zakonski morali biti uzeti u obzir...)

Koliko se sjecam prije godinu dana platila sam oko 600 kn trosak zalbenom sudu u zagrebu

Ispricavam se ako sam zakomplicirala pitanje

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , upitnik2015 je napisao:

Ispricavam se ako sam zakomplicirala pitanje

Čitajući sad sve ponovno, moram priznati da malo jeste.

Naime, kako navodite, žalba je podnesena na odluku Upravnog suda. Prema tome nadležan bi bio Visoki upravni sud. Kako je žalba završila na ŽS?

No, zanemarivši to kao moguću pogrešku jer dalje navodite da je žalba podnesena ŽS u Zagrebu, te dobivate obavijest da je spis prebačen na ŽS u OSijeku, dan je odgovor o delegiranju.

Sad se ipak radi o Općinskom sudu koji je proslijedio spis direktno ŽS u Osijeku.

Jedino što mogu predmnjevati da se desilo, nakon svega navedenog, da je ŽS u Zg zatražio od Vrhovnog suda (koji je nadležan za takovo što) da rješenjem delegira predmet drugom stvarno nadležnom sudu, te je nakon takovog rješenja prvostupanjski sud kojemu se žalba i podnosi  i nadležan za dostavu svih spisa drugostupanjskom sudu to isto i učinio. Nadam se da će vam odvjetnica koja bi svakako trebala imati više točnijih informacija uskoro sve objasniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, u meduvremenu mi doslo pojasnjenje detaljnije od od odvjetnice, iako sam trazila da mi posalje dokument tj obavijest koju je dobila..

Kako kaze, zupanijski sud u osijeku je poslao obavijest, da povodom odluke predsjednika vrhovnog suda rh od 11 mjeseca prosle godine, 

Predmed zupanijskog suda u zagrebu je ustupljen zupanijskom u osijeku.

To je onda vjerovatno po pravilima

Hvala jos jednom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija