Jump to content

Odricanje od obitelji


Sancy1303

Preporučene objave

Bok! 

Molim da mi se pomogne jer imam zaista ne podnosljivu situaciju u obitelji. 

Ako je itko upucen u postupak kako se odreci obitelji, prezimena, srodstva I ikakvih obaveza prema istima bila bih jako zahvalna na informaciji.

Inace, do prije 10 godina da mi je netko rekao kako cu biti danas u situaciji  ovakvoga kova rekla bih mu da je lud. No, zivot ne bira.

Zahvaljujem unaprijed na pomoci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Odricanje od obitelji
prije 5 sati , Sancy1303 je napisao:

 

Ako je itko upucen u postupak kako se odreci obitelji, prezimena, srodstva I ikakvih obaveza prema istima bila bih jako zahvalna na informaciji.

 

nije obitelj  stvar koju možeš odbaciti. znaš onu uzrečicu " krv nije voda"

prezime možeš mijenjati. raspitaj se u nadležnom matičnom uredu. ili udajom.

prema obitelji nemaš nikakve zakonske obveze osim ako se radi o malodobnom djetetu (čija si majka) i zakonskoj obvezi uzdržavanja.

prema bratu ili sestri nemaš nikakve zakonske obveze ali oni zakonski nisu obitelj. otac i majka nisu obitelj (zakonski).

u obitelj se ubrajaju roditelji(bračni par) i dijete/ca.

prema roditeljima imaš obveze ako su te uzdržavali i brinuli se  o tebi ali samo ako  nemaju dovoljno sredstava za  plaćanje pomoći ili svoje uzdržavanje, i to u granicama svojih mogućnosti. 

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osobno ime možete promijeniti (ako ste punoljetna) jer je to vaša dispozicija (što su i momci napomenuli), a ovo ostalo osim nekog duševog mira neće imati nikakve pravne konzekvence niti postoji kakav postupak kojim biste to mogla učiniti.

Ako su stvari već doista otišle iza točke povratka i nema ni teoretske šanse da se odnos pokuša sanirati, onda se jednostvno maknite iz društva ljudi koji vam smetaju, prekinite ikakav kontakt s njima i živite svoj život kao da ih nema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Zanima me da li je moguce odreci se roditelja koji je u invalidskoj mirovini (psihicka bolest), ali je taj roditelj pokretan. 

U obitelji ta osoba ima jos jedno dijete, ima bracu i sestre zive. 

 

Mora li drugo dijete brinuti financijski za tog roditelja (koji ga je zlostavljao i zataskao zlostavljanje od strane drugog clana obitelji, to zlostavljanje nije prijavljeno policiji niti socijalnim radnicima).

Hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Sancy1303 je napisao:

Bok! 

Molim da mi se pomogne jer imam zaista ne podnosljivu situaciju u obitelji. 

Ako je itko upucen u postupak kako se odreci obitelji, prezimena, srodstva I ikakvih obaveza prema istima bila bih jako zahvalna na informaciji.

Inace, do prije 10 godina da mi je netko rekao kako cu biti danas u situaciji  ovakvoga kova rekla bih mu da je lud. No, zivot ne bira.

Zahvaljujem unaprijed na pomoci.

Postovana! Razgovor, ljubav, tolerancija i dobro, dobro zdravlje u 2018.

Poslije kise dolazi sunce.

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Sancy1303 je napisao:

Molim da mi se pomogne jer imam zaista ne podnosljivu situaciju u obitelji. 

Za sve postoje granice, pa tako i za trpljenje raznih situacija, pa i u obitelji.

Niste naveli o čemu je riječ, zlostavljanju, iskorištavanju ili...ako je zbilja loše obratite se djelatniku centra, koji može pomoći uputama,savjetom..od koga trpite pritisak, muža, roditelja ? Iz kojih razloga ? 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Draganec je napisao:

.Postovana! Razgovor, ljubav, tolerancija i dobro, dobro zdravlje u 2018.

Poslije kise dolazi sunce.

 

Poštovani Draganec u potpunosti se slažem sa Vama i Vašim razmišljanjima, pa kamo bi to prošlo kad bi postojala kakva pravna mogućnost odreći se svojih roditelja, rodbine i svih svojih predaka, svaki dan u svakoj obitelji dolazi do nekih trzavica, poglavito u današnjim teškim vremenima, pa više bi bilo tih i takvih koji bi pribjegli odricanju od obitelji, nego rastva braka kojih, nažalost, nikad nije bilo više nego u današnje vrijeme...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...
, PlavaPustinja je napisao:

Zanima me da li je moguce odreci se roditelja koji je u invalidskoj mirovini (psihicka bolest), ali je taj roditelj pokretan. 

U obitelji ta osoba ima jos jedno dijete, ima bracu i sestre zive. 

 

Mora li drugo dijete brinuti financijski za tog roditelja (koji ga je zlostavljao i zataskao zlostavljanje od strane drugog clana obitelji, to zlostavljanje nije prijavljeno policiji niti socijalnim radnicima).

Hvala. 

Da li ste uspjeli naći odgovor na to pitanje? Zanima me ista stvar ali ne mogu pronaći informacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 4 mjeseci kasnije...
, Sancy1303 je napisao:

Bok! 

Molim da mi se pomogne jer imam zaista ne podnosljivu situaciju u obitelji. 

Ako je itko upucen u postupak kako se odreci obitelji, prezimena, srodstva I ikakvih obaveza prema istima bila bih jako zahvalna na informaciji.

Inace, do prije 10 godina da mi je netko rekao kako cu biti danas u situaciji  ovakvoga kova rekla bih mu da je lud. No, zivot ne bira.

Zahvaljujem unaprijed na pomoci.

I ja sam u istoj situaciji više od 10 godina, a na preporuku psihijatra, nisam to učinila nažalost, a što me je koštalo života djeteta i zdravlja u svakom smislu. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ime i prezime možete promijeniti u svakom trenutku, samo podnesete zahtjev. Međutim, promjena imena ne mijenja činjenicu čije ste dijete i čiji srodnik. Nekih obveza se ne možete nikako odreći. Unaprijed se možete odreći prava na nasljeđivanje ugovorom o odricanju, ali ako srodnik nema imovinu, onda je to izlišno. Uglavnom, morali biste rezati pravnu sponu jednu po jednu, ne postoji ono poslovično "odricanje preko novina".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija