Jump to content

Žalba na ovrhu na temelju vjerodostojne isprave


xerovetix

Preporučene objave

Poštovani,

Molim Vas za pomoć vezano uz pisanje žalbe na riješenje o ovrsi poslano od strane javnog bilježnika.

Naime stiglo mi je riješenje o ovrsi od strane inozmene tvrtke za koju prvi put čujem, s kojom sigurno nemam nikakve potpisane ugovore.
Stoga me zanima kako kvalitetno napisati žalbu na riješenje o ovrsi te osporiti isto?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tu bi ste trebali biti oprezni. To što nemate s njima nikakove potpisane ugovore ne znači vam nešto ukoliko se radi o ustupu potraživanja. Dakle, vjerovnik iz RH je ustupio svoja potraživanja tvrtci koja se bavi otkupom dugovanja. Na čemu bi se temeljio vaš prigovor? Da nemate nikakove ugovorne odnose s njima?

O kakovom se dugovanju zapravo radi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , xerovetix je napisao:

Poštovani,

Molim Vas za pomoć vezano uz pisanje žalbe na riješenje o ovrsi poslano od strane javnog bilježnika.

Naime stiglo mi je riješenje o ovrsi od strane inozmene tvrtke za koju prvi put čujem, s kojom sigurno nemam nikakve potpisane ugovore.
Stoga me zanima kako kvalitetno napisati žalbu na riješenje o ovrsi te osporiti isto?

koji javni bilježnik je dostavio rješenje za ovrhu? koji ima sjedište kao i sud koji je nadležan za ovršenika (prema tvom prebivalištu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 19 minuta, bovu je napisao:

koji javni bilježnik je dostavio rješenje za ovrhu? koji ima sjedište kao i sud koji je nadležan za ovršenika (prema tvom prebivalištu).

http://potrosac.hr/index.php/2-uncategorised/21-osnovni-pojmovi-i-postupak-prilikom-primitka-rjesenja-o-ovrsi

u roku 8 dana, po uputi o pravnom lijeku, piši prigovor javnom bilježniku koji je donio rješenje o ovrsi.

u prigovoru osporavaj rješenje o ovrsi u cijelosti zbog: nenadležnosti javnog  bilježnika, neosnovanog potraživanja, zastara itd.

npr. ovršenik je iz D.Miholjca koje je u nadležnosti suda u Osijeku. javni bilježnik je iz Našica koje je u nadležnosti Općinskog suda u Osijeku. nema nenadležnosti javnog bilježnoika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Spitfire je napisao:

Tu bi ste trebali biti oprezni. To što nemate s njima nikakove potpisane ugovore ne znači vam nešto ukoliko se radi o ustupu potraživanja. Dakle, vjerovnik iz RH je ustupio svoja potraživanja tvrtci koja se bavi otkupom dugovanja. Na čemu bi se temeljio vaš prigovor? Da nemate nikakove ugovorne odnose s njima?

O kakovom se dugovanju zapravo radi?

Malo je komplicirana situacija, radi se o kratkoročnom brzom online "lihvarskom" zajmu, gdje je potpisan ugovor s jednom tvrtkom (sjedište u malti) te prihvaćena garancija druge tvrtke (sjedište u latviji) te sada stiže ovrha od totalno nepoznate tvrtke s totalno nepoznatim brojem računa (s sjedištem u estoniji). Radi se o periodu od 3 mjeseca zakašnjenja plaćanja, te je apsurdno da u tako kratkom roku su išli na ovrhu bez predhodnog upozorenja.
 

 

prije 4 sati , bovu je napisao:

koji javni bilježnik je dostavio rješenje za ovrhu? koji ima sjedište kao i sud koji je nadležan za ovršenika (prema tvom prebivalištu).

Riješenje tj. prijedlog je podnesen od strane javnog bilježnika sa sjedištem u Zagrebu dok je moje prebivalište u drugoj županiji. Dali moje boravište koje je u Zagrebu može utjecati na to ili sam i dalje pod nadležnosti suda gdje mi je prebivalište?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija