Jump to content

Pravo plodouživanja-oporuka


77punta

Preporučene objave

Molim pomoć. Naime imam u obitelji slučaj gdje jedna majka želi napisati oporuku.                                                                                Ima  samo jednog sina,od muža je razvedena. Isti nije brinuo o djetetu niti je ikada platio niti kune alimentacije. Ona želi sve ostaviti sinu, ali poznajući bivšeg muža i sina, boji se da bi on njega "obrlatio" tj. nekako prevario, bivši muž bi sve rasprodao i sin bi ostao na ulici.    Moje pitanje jest može li ona ostaviti svu imovinu npr. nećaku, s time da njen sin ,ukoliko ne bi imao vlastite djece, ima pravo doživotnog plodouživanja, a ako bude imao vlastite djece da sve ostane njemu.                                                                                                Znam da je malo čudno pitanje,ali tako je. De facto se traži način kako sina u budućnosti spasiti od vlastite naivnosti.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 49 minuta, 77punta je napisao:

može li ona ostaviti svu imovinu npr. nećaku

može,no ukoliko se radi o besteretnom raspolaganju,sin može zahtijevati nužni dio

 

Prije 51 minuta, 77punta je napisao:

ukoliko ne bi imao vlastite djece, ima pravo doživotnog plodouživanja

Ili će imati ili neće imati to pravo,nek se odluči,ovako to neće ići.

 

Prije 54 minuta, 77punta je napisao:

a ako bude imao vlastite djece da sve ostane njemu.

Ovo tek neče ići,obzirom da je nećak oporučni nasljednik,a sadržaj oporuke teži ka tome da eventualno neko treči stekne pravo vlasništva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija