Jump to content

Rokovi za zalbu u radnom sporu


Nida

Preporučene objave

Postovani, 

Dobila sam redovni samoskrivljeni otkaz iz jedne institucije. 

Tuzila ga i dobila presudu 27.11., rok zalbe im je bio 8 dana dakle zadnji dan 5.12. oni su se zalili 8.12., dakle 3 dana nakon roka. 

Hoce li im sud to oprostiti i hocemo li se sudakati po visem sudu? ili automatski odbiti?

Zao mi je sto vas gnjavim, ali 2g smo bili na prvostupanjskom gdje me oni non stop maltretiraju. strase, prijavljuju na policiju, potezu veze i samo bi htjela da je to gotovo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rok za žalbu uvijek teče od primitka pisanog prijepisa presude od strane one stranke koja se žali.

Ukoliko ste vi primila prijepis presude na dan 27/11, ne znači da ga je nužno tog dana primila i druga strana. Inače, ako su ga i oni primili istog dana, ovaj rok je prekluzivan (ne smije se prekoračiti) i tada im je jedina šansa da povratom u prijašnje stanje dokažu postojanje opravdanog razloga zbog kojeg su propustili rok.

U protivnom, žalba se kao nepravovremena odbacuje i predmet biva pravomoćno okončan, no moguća je tzv. redovna revizija (u radnom sporu uvijek je moguća).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Tuzenik je poslao zahtjev za povratom u prijasnje stanje i zalbu na presudu. 

U zahtjevu za povrat na prijasnje stanje naveo da je otac punomocenika hospitaliziran i da je zato fulao rok. Pritom ne prilazuci dokaz da mu je to otac niti adekvatnu dokumentaciju za tesko zdravstveno stanje. 

Sudac salje zalbu i zahtjev za povrar u prinasnje stanje mom odvjetniku.

I ovaj moj pise odgovor ja zalbu sto ja uredno platim 850 kn. Nije problem covjek radio neka mu se plati. 

Mene zanima je li sudac uredu postupio kada je slao na odgovor njegovu zalbu bez da je rjesio zahtjev za povrat u prijasnje stanje.

Ako on odbije njegov zahtjev i odbaci zalbu kao nedopustenu tko ce meni vratit novce za odgovor na zalbu?

Dok kada ce to trajati?

Moj odvjetnik tvrdi maksimalno 90 dana, odnosno do kad mu odredi sud ili 15 dana od prekida razloga zasto ovaj ne donosi dokumente. 

Mene samo zanima ako nakraju zalbu sud nizeg stupnja odbije kao nedopustenu tko ce mi vrayit novce za odgovor?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma znam. 

U redu je moj odvjetnik, posten covjek. 

Pisali to jer sudac posalo na odgovor skupa sa zahtjevom za povrat u prijasnje stanje. 

On isto rekao da ne treba pisat al da preporuca da se sudu skrene pozornost da ovaj u zahtjevu nije podnio dokaz da mu je ta osoba clan obitelji i odgovarajucu medicinsku dokumentaciju. Da nebi bilo da se to "previdi"

On je OK.. kad pomislim koliko se covjek naradio i koliko je rocista od 5 sati odsjedio za koje novce dode mi neugodno, a covjek zna svoj posao. 

Ja dam ljut na svog tuzenika. pun mi ga kufer... mislim to se i ocekuje kad ga tuzim... al ovaj i njegov odvjetnik su posebna prica. 

1. mi daju otkaz bez obrane

2. ogluse sa na tuzbu preko 20 dana, sto sudac previdi

3. bezobrazni, agresivni i vrijedaju

4. predlozili mali milijon kvazi svjedoka u radnim sporu

5.  ne zale se u roku, pa podnesu zahtjev za povrat u prijasnje stanje bez dokaza

Trrba njih trpit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija