Jump to content

Invalidska mirovina i zapošljavanje,molim pomoć


kanconijer

Preporučene objave

Poštovani,

Rođen sam 1980.2008.g.oboljevam od teške depresije,shizafektivnog poremećaja,itd…da bi 2011 bio umirovljen (invalidska mirovina zbog opće nesposobnosti za rad).

Došlo je do bitnog poboljšanja  ali bolest je i dalje prisutna.

Molim vas za pomoć iz slijedećih razloga.Ja u sklopu svoje bolesti imam česte promjene raspoloženja(depresivne naravi),tako da ne bi bilo pametno da prekidam mirovinu koja iznosi 1560kn.a sa druge strane,više ne mogu ovako jer ću zbog financijskih problema završiti na ulici.

Što se tiće pronalaženju posla tu ne bi smjelo biti većih problema jer sam prije umirovljenja puno toga radio a uskoro završavam tečaj za cnc operatera.

Jedno nikako da shvatim jer svaki put dobijem drukčiji odgovor a mene zanima samo jedno.

Da li ja mogu raditi a da mi se ne prekida mirovina?Jedni kažu da mogu samo honorarno ili radom na ugovoru o djelu da bi mi na zavodu za zapošljavnju rekli da zaposlenjem gubim sva prava,tj.mirovinu.

A ni na mirovinskom nisu bili ništa konkretniji.

Molim Vas,puno bi mi pomogli savjetom ili prijedlogom.hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zapošljavanje i isplata mirovine:

" Korisniku invalidske mirovine zbog opće nesposobnosti za rad, odnosno potpunog gubitka radne sposobnosti koji se zaposli ili počne obavljati djelatnost na temelju koje postoji obveza na osiguranje isplata mirovine se obustavlja i podliježe obveznom kontrolnom pregledu. Ako se na kontrolnom pregledu utvrdi da invalidnost ne postoji jer se zdravstveno stanje poboljšalo, osoba gubi pravo na invalidsku mirovinu. "

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija