Jump to content
Mladen999

Alimentacija punoljetnog djeteta.

Preporučene objave

Poštovani,ako mi može tko odgovoriti. Određena mi je alimentacija od 1200 kuna dijete  ide već na drugi fakultet treća godina prije bila već na drugom fakultetu treća godina... ništa završila..sad ja sam u vojnoj mirovini imam oko 3800 kuna ovrha u zadnji četiri mjeseca mi 2800 kuna ...ostaje na računu manje od 900 kuna lijekove moram platit 250 kuna stani i struje 600 kuna .Imali pomoći ?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Mogu shvatiti vašu situaciju, shodno tome je slika znakovita no na ovom forumu nepotrebna. U kojem smislu je postavljeno vaše pitanje, smanjenje svote određene za uzdržavanje ili što drugo?

Što se smanjenja tiće, možete sudu koji je donio i prvotnu odluku podnijeti zahtjev (tužbu) za određivanje manjeg iznosa, no samo na osnovu ovrha bez smanjenja prihoda, dvojim u pozitivan ishod.

Možete pojasiti ovo oko fakulteta?

Podijeli ovu objavu

Rođena 03.04.1993.znači oko 24 godine i 8 mjeseci..bio sam u Fini kaže tajnica  ne bi smjeli više od 1/4 mirovine a nikako 80% mirovine a ovrha samo jedna od kćeri ako je mogu tako nazvat... ali tajnica kaže da nema ovlasti da dođem sutra..hvala na odgovoru...

Podijeli ovu objavu

prije 16 sati , Spitfire je napisao:

Mogu shvatiti vašu situaciju, shodno tome je slika znakovita no na ovom forumu nepotrebna. U kojem smislu je postavljeno vaše pitanje, smanjenje svote određene za uzdržavanje ili što drugo?

Što se smanjenja tiće, možete sudu koji je donio i prvotnu odluku podnijeti zahtjev (tužbu) za određivanje manjeg iznosa, no samo na osnovu ovrha bez smanjenja prihoda, dvojim u pozitivan ishod.

Možete pojasiti ovo oko fakulteta?

Što se tiče fakulteta upisala je prije Stručni studij Telematike tri godine prekinula nakon treće godine jer nije položila ispite te nakon te tri godine upisala Stručni studij prometa sad je treća godina  navodno .Pitao Veleučilište u Rijeci dali ide još na fakultet  šetali me tri sata al da oni nemaju ovlasti da daju takve informacije da pišem zahtjev...

Podijeli ovu objavu

Izdržite nekako do 26 godine života djeteta, i onda više zakonski necete biti obvezni plaćati uzdržavanje (alimentaciju).

A sto se tice fakulteta, vi kao davatelj uzdržavanja tj roditelj imate pravo zatražiti i dobiti informaciju od fakulteta - a istu zatražite pisanim putem uz presliku presude o uzdržavanju...

Podijeli ovu objavu

V

prije 1 sat, virtalni je napisao:

Izdržite nekako do 26 godine života djeteta, i onda više zakonski necete biti obvezni plaćati uzdržavanje (alimentaciju).

A sto se tice fakulteta, vi kao davatelj uzdržavanja tj roditelj imate pravo zatražiti i dobiti informaciju od fakulteta - a istu zatražite pisanim putem uz presliku presude o uzdržavanju...

Veteran izdržali samo mi  puno toga  vodili smo pravedan i obrambeni rat proti brutalne velikosrpske agresije  znači stavili smo svoj život za obranu pravde znamo kad je nešto pravedno i kad te nevinog i lažno osude  ne može se čovjek pomiriti sa tim ...

Podijeli ovu objavu

Bio na Finu dočekala me tajnica ...I tako pitam ja zašto  uzimaju 3/4 penzije kaže, tako sud odlučio  i ode ča..pokisao i pokisnuo idem ja razmišljam nema pravde što  se vlast miješa u moju porodicu  opet je to moja krv ne mogu ja ništa i da hoću...

Podijeli ovu objavu

Poštovani Mladene, obrisan vam je dio koji stvarno nema veze sa upitom. Rekoh već da shvačam vašu situaciju, no zamolio bih vas da se suzdržite od nepotrebnih opisa osoba i komentara.

Što se tiće upita, zasad vam jedino preostaje da se angažirate oko pitanja pohađanja fakulteta na način koji vam je Virtalni opisao. Ukoliko to nema veze sa redovim studiranjem, možete zatražiti ukidanje iznosa uzdražavanja. Ukoliko je to ipak redovno studiranje, nažalost morat će te probati izdržati tih godinu i 4 mj.  

Podijeli ovu objavu

Ja bih samo volio da netko od onih koji su pisali zakon pokuša preživjeti sa 1/4 PROSJEČNE plaće u RH.

Mnogi su se našli u situaciji da su se rastavili, ostavili ženi i djeci stan da koliko toliko pristojno žive

i otišli u podstanare.

Zatim su svojom dobrotom/naivnošču plaćali alimentaciju na ruke/bez presude itd..

Pa im bivša zapapri ovrhom za godine i godine unazad...

I onda im po novome plijene 3/4 primanja.

1/4 nije dovoljna niti za platiti stan....

Kako da taj čovjek preživi/ima volju za život ?

Zakon je NAKARADAN.

Podijeli ovu objavu

prije 2 sati , wrritteer je napisao:

Ja bih samo volio da netko od onih koji su pisali zakon pokuša preživjeti sa 1/4 PROSJEČNE plaće u RH.I onda im po novome plijene 3/4 primanja.

1/4 nije dovoljna niti za platiti stan....

Kako da taj čovjek preživi/ima volju za život ?

Taj koji je pisao zakon, ostavio je "rupu u zakonu" u koju će se "sakriti", a taj će sigurno moži živjeti od 1/4 svoje plaće, jer mu ona nije jedini prihod...

Naravno da nije 1/4 plaće dovoljna za život, nije za preživljavanje, a kamo li za neki normalniji život, no zakoni su takvi kakvi jesu, isti kao i naša Zakonodavna vlast koja ih donosi, da je to samo jedan paradoks bilo bi dobro, ali takvih primjera ima u svim zakonima, poglavito u Obiteljskom i Ovršnom, ali što možemo, takvi su kakvi su i mi ih moramo poštivati, druge nam nema, no to nije tema ove rasprave pa nebi o tome...

I previše sam napisao, oprostite..

Uređeno od Željac047

Podijeli ovu objavu

Presudilo je :                                                                                                    Utvrđeno je s danom  9.travnja 2019. prestala obaveza uzdržavanja.,, riješenje je donijeto 6. prosinca 2019 ..   sad ja sam došao u Finu jer meni i dalje skidaju od primanja ..oni kažu da oni ništa ne mogu dok ne dobiju riješenje od suda.. Koliko treba čekati riješenje iz Suda do Fine a udaljeni 500 metara ? 

Podijeli ovu objavu

prije 8 sati , Mladen999 je napisao:

Koliko treba čekati riješenje iz Suda do Fine a udaljeni 500 metara ? 

Ovo rješenje se po pravomoćnosti šalje Fini na postupanje.

Koliko vidim da je rješenje doneseno u prosincu, a Vaš obveza je prestala još u travnju, da li je od tada pa do danas bilo neosnovanih prijenosa novčanih sredstava u korist ovrhovoditelja?

Podijeli ovu objavu

Prije 57 minuta, Borbena7 je napisao:

Ovo rješenje se po pravomoćnosti šalje Fini na postupanje.

Koliko vidim da je rješenje doneseno u prosincu, a Vaš obveza je prestala još u travnju, da li je od tada pa do danas bilo neosnovanih prijenosa novčanih sredstava u korist ovrhovoditelja?

Da cijelo vrijeme  oni meni uzimaju 3/4  primanja više od deset godina nisam je vidio par puta na Sudu ali nije htjela  komunicirati ,čak je na sudu lagala i dovela svjedoka da ne živimo skupa 4,5 godine a bilo je 8 god ..i tražila  zaostatke.. ja sam invalid i bolestan nemam za život al neki ljudi mi pomognu. .sve se rasteže mislim namjerno..pozz

Podijeli ovu objavu

Prije 2 minuta, Mladen999 je napisao:

ja sam invalid i bolestan nemam za život al neki ljudi mi pomognu. .sve se rasteže mislim namjerno..

Ne bih rekla da je namjerno, jer im nezakonita prisilna naplata ne ide u prilog. Ukoliko ste u mogućnosti pošaljite sudu požurnicu u kojoj se pozivate na poslovni broj spisa pod kojim je doneseno ovo posljednje rješenje, te tražite da se rješenje hitno po ispunjenju uvjeta dostavi Fini na postupanje s obzirom da Vam se neosnovano već mjesecima plijene i prenose novčana sredstva u korist ovrhovoditelja. 

Da li ste voljni tražiti od ovrhovoditelja da Vam vrati novce koje je od travnja neosnovano primio ili ste možda voljni tražiti od suda da ovrhovoditelju naloži povrat tih sredstava u Vašu korist ili ne namjeravate ništa poduzimati već Vam je dovoljno da se prestane postupati na Fini?

Podijeli ovu objavu

Prije 37 minuta, Borbena7 je napisao:

Ne bih rekla da je namjerno, jer im nezakonita prisilna naplata ne ide u prilog. Ukoliko ste u mogućnosti pošaljite sudu požurnicu u kojoj se pozivate na poslovni broj spisa pod kojim je doneseno ovo posljednje rješenje, te tražite da se rješenje hitno po ispunjenju uvjeta dostavi Fini na postupanje s obzirom da Vam se neosnovano već mjesecima plijene i prenose novčana sredstva u korist ovrhovoditelja. 

Da li ste voljni tražiti od ovrhovoditelja da Vam vrati novce koje je od travnja neosnovano primio ili ste možda voljni tražiti od suda da ovrhovoditelju naloži povrat tih sredstava u Vašu korist ili ne namjeravate ništa poduzimati već Vam je dovoljno da se prestane postupati na Fini?

sam tražio  privremenu   mjeru  da se obustavi  plaćanje  naramno preko odvjetnika kojem sam to morao reči  da se to može...Nakon toga tuzenica  je priznala u cjelosti tužbu ,sud je primjenom članka  331 ZPP prihvatio  tužbeni zahtjev ...

Podijeli ovu objavu

Prije 11 minuta, Mladen999 je napisao:

sam tražio  privremenu   mjeru  da se obustavi  plaćanje  naramno preko odvjetnika kojem sam to morao reči  da se to može...Nakon toga tuzenica  je priznala u cjelosti tužbu ,sud je primjenom članka  331 ZPP prihvatio  tužbeni zahtjev ...

E sada je posve nejasno zašto ova odluka nije dostavljena Fini, a što je očito kada Fina i dalje postupa odnosno ovršuje Vam primanja?

Prije 1 minutu, Mladen999 je napisao:

Tražio bi ali  dužan ja noj tako kažu..

Na osnovu čega ste joj dužni i tko Vam to kaže?

Podijeli ovu objavu

Prije 3 minuta, Borbena7 je napisao:

E sada je posve nejasno zašto ova odluka nije dostavljena Fini, a što je očito kada Fina i dalje postupa odnosno ovršuje Vam primanja?

Na osnovu čega ste joj dužni i tko Vam to kaže?

Tako su mi rekli u Fini ..oni nisu dobili riješenje  i  da ništa  nemogu.

Podijeli ovu objavu

Prije 5 minuta, Mladen999 je napisao:

Tako su mi rekli u Fini ..oni nisu dobili riješenje  i  da ništa  nemogu.

Fina je tu u pravu, jer postupa po nalogu suda. Jeste li pokušali otići na sud i tražiti da Vam se na tu presudu iskaže klauzula pravomoćnosti, te da je sami dostavite Fini. 

Podijeli ovu objavu

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Fina je tu u pravu, jer postupa po nalogu suda. Jeste li pokušali otići na sud i tražiti da Vam se na tu presudu iskaže klauzula pravomoćnosti, te da je sami dostavite Fini. 

Nisam ...eto provvat  ču i to...hvala ..

Podijeli ovu objavu

prije 4 sati , Mladen999 je napisao:

Tražio bi ali  dužan ja noj tako kažu..

Vezano za povrat novca koji Vam je naplaćen od travnja 2019. pa nadalje, pogledajte malo čl. 62. Ovršnog zakona, a koji regulira protuovršni postupak.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad