Jump to content

Prometna,alkohol,mladi vozač + teske tjelesne ozljede


GhostDD

Preporučene objave

Pozdrav!

Naime, imao sam prometnu nesreću, gdje sam kriv 100%. Sletio s ceste,udario u kanal, napuhao 1.61(1.51). Brzina je bila oko ograničenja 5 km/h gore-dolje. 

Osoba koja je bila samnom u autu slomila je kraljezak,vjerojatno od siline udarca i pojasa s kojim je bila vezana. 

Policajac mi je rekao 10 dana nakon prometne da ce se najvjerojatnije tretirati kao kazneno djelo.

Sada me zanima sljedeće : Mladi vozač, 

                                       Tjedan prije napuhao 1.20 (3000kn kazne, za kaznene bodove nisu nista govorili)

                                       6mj prije napuhao 0.57

Zanima me što mislite o ishodu svega ovoga. Uz sve to slao sam radi prošle kazne,odnosno zalbe na kaznu izvadak iz porezne o primanjima koji su 9000 kn godisnje.

Presuda mi još nije došla, a mene zanima što bi od ovoga svega moglo biti.  Dali ce mi oduzeti trajno vozačku(ponovo polagati), samo ljecnicki da napravim ili bi cak mogao dobiti i kaznu zatvora?

Hvala na odvojenom vremenu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za ovo se nejde u zatvor, nego bude uvjetni pa će sve biti ok ako ne ponoviš djelo u nekom roku. Kako se tebi to dogodilo više puta u kratkom vremenu, morat ćeš skroz prestati piti. 

Što se tiče vozačke, neće ti ju trajno oduzeti, ali ćeš morati na lječnički i dobit ćeš ju na kraći rok važenja. Jedino ako dobiješ i hrpu bodova u prekršajnom postupku, onda ćeš morati ponovno polagati. Imaš još koje prekršaje osim alkohola?

Za svaki od ovih prekršaja ćeš dobiti i novčanu kaznu, a ona može biti umanjena u slučaju priznanja i kajanja.

I još nešto, osoba te može tužiti za ozljede ili se može naplatiti od osiguranja, pa te osiguranje može (i hoće) tužiti za regres.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A kazna zatvora bi bila u roku od? 
Mislim,kaznu platiti ne mogu ukoliko ne radim,a ne mogu ni raditi ako sam u zatvoru. Mogu kako na taj nacin doci do uvjetne kazne?

Jos samo jedno pitanje. Kad sam napuhao 1.20 iskljucen iz prometa itd. dobio sam kaznu 3000kn, sada bi mogao ocekivati od 5 do 15000 ili nesto drugacije?

Hvala vam na brzim odgovorima!

uređeno: od GhostDD
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprosti, shvatio sam da su ti one ranije još tijeku...

Ako će sada biti prekršajni postupak, kazna je ta 5000-15000 kuna, ali ju sud može ublažiti. Koliko, teško je reći s obzirom da si recidivist... Uz to ide zabrana upravljanja (može i više od 12 mjeseci) i još nešto bodova. Prekršajno skoro sigurno nećeš u zatvor jer nejdu ni puno gori, a pogotovo ako na sudu budeš normalan i poklopiš se ušima.

Ako bude kazneno, nismo do sad imali situaciju da bude bezuvjetni zatvor, ali u tom postupku će ti trebati odvjetnik.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom na iznimno veliku količinu alkohola (što je vjerojatno i uzrok nesreće), uvjeren sam da će DORH ići sa konstrukcijom namjere u odnosu na ugrožavanje prometa, a za što je zapriječena kazna zatvora u trajanju od 6 mjeseci do 5 godina. Ako se radi o prvom kaznenom djelu, uz priznanje, kajanje, mladost išla bi uvjetna osuda, no računajte svakako na sigurnosnu mjeru oduzimanja vozačke, posebice zbog evidentne teške povijesti kršenja prometnih propisa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija