Jump to content

Razvod/Alimentacija


brlog

Preporučene objave

Poz,

 

Zanima me koliko sam dužan plaćati alimentaciju s obzirom da privremeno radim u inozemstvu i samozaposlen sam. Državljanin sam RH, kao i moja žena. Vjenčali smo se u Hrvatskoj i tamo ćemo se i razvesti. Da li plaćam alimentaciju kako je propisano u Hrvatskom zakonu ili se uzima neki postotak od moje privremene plaće. Ja naime nisam  voljan plaćati više nego što moram.

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2014_09_106_2061.html

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2016_04_29_817.html

Ako ne postoji presuda po kojoj vam se odredjuje placanje alimentaciju, istu tuzbu pokrenite poradi odredjivanja placanja istee, a u medjuvremenu mozete uplacivati akontaciju ulimentacije da ne bi placali kamate na dosudjene iznose...

Istu obvezno uplacivati na racun majke, s naznakom alimentacija za ime djeteta-mjesec/godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru,

Da li to znači da sam dužan plaćati alimentaciju po izračunu zakona RH ( prosječna plaća u Hrvatskoj)  ili moram priložiti neki dokument koji potvrđuje koliko imam mjesečna primanja u inozemstvu. Ako je slučaj da moram priložiti platnu listu što iznosi nekih 20000 kuna mjesečno tko onda određuje koliki su moji troškovi u inozemstvu i koliko mi ostaje od plaće, tj koliko su moji troškovi u inozemstvu, ja naime plaćam najam stana 10000 kuna, za hranu mi treba 4000 kuna, što me ostavlja s nekih 6000 kuna (konvertirano u kune), Da li mi je potreban odvjetnik? 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sud je taj koji nakon sto mu prezentirate vasu financijsku situaciju odredi visinu uzdrzavanja,

zato sam vam i rekao da pokrenete tuzbu poradi odredjivanja iste,

a u medjuvremenu da uplacujete akontaciju alimentacije da ne bi morali placati kamate...

A moj vam je savjet da date punomoc odvjetniku tj istoga uputite u daljnje postupanje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija