Jump to content

Neosnovan nalog za pretres?


markohr

Preporučene objave

Pozdrav svima. Novi sam na forumu i trebala bi mi pomoć oko naloga za pretres. Unaprijed hvala svima koji mogu pomoći oko ovoga.

Radi se o tome da su izdali nalog na osnovu nepostojeće izjave, znači navedeno je da smo ja i prijatelj konzumirali Marihuanu kod njega u kući da mi je on omogućio i naveo me na konzumaciju. A ja nisam konzumirao marihuanu nego sam priveden na ulici, jer su našli kod mene digitalnu vagu. A taj prijatelj nije niti bio samnom tokom mog privođjenja.

I ja nisam izjavio da smo kod njega kozumirali marihuanu. Nisam ni dao ovu izjavu što je navedena u nalogu, niti sam potpisao  izjavu.  

A oni su na osnovu te moje nepostojeće izjave dobili nalog. I prijatelju pretresli kuću i našli su kod njega u kuci manje od pola grama marihuane.

Sad mene zanima dali ja i on možemo da se žalimo i tužimo ove što su tražili i izdali nalog, jer nemogu da vjerujem da mogu tako izmislit svoju izjavu. i dobiti nalog na osnovu te iste izjave za koju nepostoji svjedok niti ima potpisana od moje strane takva izjava. I  još jedna stvar na koju sam zaboravijo je da je u nalogu navedem pogrešan vlasnik kuće.

Evo i slike naloga, ovo zacrnjeno su adrese imena i brojevi predmeta.

Screenshot_4.jpg

Screenshot_5.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , markohr je napisao:

Radi se o tome da su izdali nalog na osnovu nepostojeće izjave, znači navedeno je da smo ja i prijatelj konzumirali Marihuanu kod njega u kući da mi je on omogućio i naveo me na konzumaciju. A ja nisam konzumirao marihuanu nego sam priveden na ulici, jer su našli kod mene digitalnu vagu. A taj prijatelj nije niti bio samnom tokom mog privođjenja.

I ja nisam izjavio da smo kod njega kozumirali marihuanu. Nisam ni dao ovu izjavu što je navedena u nalogu, niti sam potpisao  izjavu.

Nije bitno je li bio s tobom, niti jesi li bio kod njega, niti jesi li kod njega konzumirao marihuanu. Sumnjaju da te on navodio na trošenje, što j eširok pojam koji može obuhvaćati bilo što.

Kako su došli do njegovog imena u tom tvom slučaju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja se s njime nisam niti viđjao često. A on je dobio prije koji mjesec 6 mjeseci zatvora za neku kradju u trgovini. I nije bio još otišao u zatvor već se kod kuće skrivao. A ja njega nisam ni spominjao u policji, oni su me samo pitali dali sam ga vidjao i ja sam rekao da ga od ljeta nisam vidijo. I što je još zanimljivo mene uhvatili s tom vagom i samo mi ju oduzeli. A nisu mi dosli ni u pretres ni nista, a za njega izadju nalog da mu pretresu kucu iako on nema veze nikakve samnom i mojom vagom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po ovom, ili si ga ti spomenuo ili ga je spomenuo netko drugi u kontekstu s tobom.

Uglavnom, moguće je u postupku pobijati nalog, ali za to će mu trebati odvjetnik, nije to nešto što bi ti se moglo ovako savjetovati, pogotovo jer se radi o kaznenom djelu (ako ga stvarno tuže za kazneno djelo iz čl. 191. Kaznenog zakona, a ne samo za prekršaj).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija