Jump to content

Prometna nezgoda - samo ja sudionik


hrcaa

Preporučene objave

Postovanje svima,

ako netko zna nesto da mi udjeli savjet, bio bih zahvalan.

Naime, 21.11. sam sâm sletio autom u kanal u vecernjim satima (alkohol ne pijem maltene uopce vec godinama), izgubio kontrolu hvatanjem ruba kolnika, auto je totalka. Nisam zvao policiju jer nitko osim mene i moga auta nije sudjelovao u nesreci.

Posto ni meni nije bilo nista, a kolega je naisao autom, poslepao me do kuce (nesreca 2km pred mjestom, van naselja).

Medjutim, drugi dan me rame bolilo vjerojatno od udarca pa sam otisao doktorici, rekao sam da je to iz prometne (znam, svi ce reci da sam trebao reci da sam pao sa stepenica i slicno tako da ne bih o tome). Bio sam u bolnici na pretragama i snimanju, bolnica je prijavila policiji, a policija mi je na vrata pokucala nakon cijelih 2 tjedna tek, da poslikaju mjesto nesrece i uzmu podatke.

Prekjucer mi je doslo pismo tj. prekrsajni nalog ukupne kazne 5.300kn i 12 mj. bez vozacke, sto mi je stvarno jako puno za ovakav tip nesrece.

Terete me da sam postupio suprotno odredbi clanka 46. stavak 1. kaznjivo po clanku 46. stavak 3. iznos 2.300kn, i članak 175. stavak 1. tocka 1,2,3, kaznjivo po clanku 175. stavak 3. iznos 3.000kn.

Temeljem clanka 39. prekrsajnog zakona, izricu mi ukupnu novcanu kaznu od 5.300kn 

Te mi se temeljem clanka 228./238. izrice zabrana upravljanja B kategorijom u trajanju 12. mjeseci. 

+ 100,00kn troskovi uvidjaja.

 

Jel mi netko moze reci mogu li poduzeti nesto osim klasicne zalbe za smanjenjem kazne. Vozacka mi treba jer putujem 100km dnevno na posao, znaci i mjesec mi je puno a ne 12... 

Jel ima tu ikakve nepravilnosti s ovim postupkom? samim time sto je njihova reakcija dosla tek nakon 2 tjedna, a prijavljeno je u bolnici sljedeci dan nakon nesrece.

Nisam bas u zavidnoj financijskoj situaciji da mi je ovo mala kazna, ali oduzimanje vozacke mi je zapravo jos gore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema nepravilnosti, a jedino što možeš je ići "klasično"na smanjenje kazne, s naglaskom da nikome osim tebi nije nastala nikakva šteta i da kazna i zaštitna mjera samo povećavaju štetu koju trpite ti i tvoja obitelj.

Uglavnom, da se to sastaviti i da se to na sudu višestruko smanjiti, pogotovo jer (ako sam dobro shvatio) ti nije utvrđena alkoholiziranost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, hrcaa je napisao:

ok onda. da to sa zalbom i smanjenjem ce svakako ici.

Nije mi utvrdjena alkoholiziranost tako je.

Ne ulazim u okolnosti tvoje nezgode... ali obzirom na okolnosti - auto totalka, ti ozlijeđen, auto izvučen i pošlepan bez prijave... policajci iz iskustva znaju da se 95+ % takvih nesreća događa alkoholiziranim vozačima koji prebrzo i neoprezno voze. 

Tu kod mene svako malo izvlačimo susjedi i ja traktorom nekog tko 'sklizne'. Ali oni koji su stvarno neoprezno skliznuli imaju vrlo malu ili nikakvu štetu, osim ako baš popuše kakav jasen ili most/kolni ulaz. Ali ovi pijani koji divljaju se jako rastepu, i sad sam nagovorio susjede da takve ne izvlačimo nego zovemo policiju. Da izvučem pijanu budalu, pa da poslije nekog zgazi... ne.

Uglavnom, vjerojatno su ti 'opalili' veliku kaznu jer su pretpostavili da si vozio pijan, pa pobjegao. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , felixx je napisao:

Ne ulazim u okolnosti tvoje nezgode... ali obzirom na okolnosti - auto totalka, ti ozlijeđen, auto izvučen i pošlepan bez prijave... policajci iz iskustva znaju da se 95+ % takvih nesreća događa alkoholiziranim vozačima koji prebrzo i neoprezno voze. 

Tu kod mene svako malo izvlačimo susjedi i ja traktorom nekog tko 'sklizne'. Ali oni koji su stvarno neoprezno skliznuli imaju vrlo malu ili nikakvu štetu, osim ako baš popuše kakav jasen ili most/kolni ulaz. Ali ovi pijani koji divljaju se jako rastepu, i sad sam nagovorio susjede da takve ne izvlačimo nego zovemo policiju. Da izvučem pijanu budalu, pa da poslije nekog zgazi... ne.

Uglavnom, vjerojatno su ti 'opalili' veliku kaznu jer su pretpostavili da si vozio pijan, pa pobjegao. 

 

malo je glupo covjeka kaznjavati po principu "pretpostavke".. ocito su to iskustva specificna za tvoje podrucije pa me suptilno pokusavas svrstat u pijance. Ne, nisam imao ni 0.0000001 promila, nemam sta lagati na forumu pod nadimkom, ako nisam lagao u bolnici da je prometna bila a ne da sam se potepao i pao na stepenice (a to sam likom rekao, ne nickom) onda ne znam cemu sumnja u istinitost. Imam zenu i dvoje djece, ne pijem vec godinama, a do nezgode je doslo jer sam bio blize desnom rubu iz nekog glupog razloga ocito i skrenio sam pogled ocito u kljucnom trenutku (sat, onaj prostor za stvari na srednjoj konzoli, nebitno ni sam ne znam) i to je bilo to. Vozio sam otprilike 100km/s van naselja, mozda ajde i 110.. sto ne bih ni inace svrstao u divljanje ili ista slicno.. je brza voznja da, ali ne divljanje.. divljanje je kad bajo bmw-a stisne 170 i zaljepi te na sjedalo i vozi do table iduceg naselja tako... 

nisam balavac koji je isao iz birtije i vec 3 dana vuce 0.8 promila, vec obiteljski covjek koji je isao s posla. Iako mi nema smisla opravdavati se pod nickom nekom pod nickom isto, ne bih volio da me se svrstava u neke "kosare" po predrasudi ili nekom osobnom iskustvu/misljenju. 

 

Uostalom, podosta je (da kazem korektno valjda) ne-pametno reci da netko pijan radi totalku, a trijezan okrzne retrovizor. To ipak ovisi o malo vise cimbenika ;)

 

edit: "Ne ulazim u tvoje okolnosti" pa udje :D dobar! :D

prigovor je poslan, javim ako koga zanima ishod i rezultat istoga.

uređeno: od hrcaa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , drot13 je napisao:

To su minimumi koji se pišu i inače.:palac:

dobri zakoni, jedan decko je okrenio auto na krov u kojem je bilo ljudi jer nije stao na stop pa je dobio barem 40-50% manju kaznu nego ja. Oba auta totalka, bolnica, lake ozljede skoro svi.

ocito je bolje zabit se u nekoga nego sam sletit, bas fino saznanje lol

uređeno: od hrcaa
typo
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, sivko je napisao:

I njegova početna kazna je bila kao i tvoja pa je vjerovatno smanjena.

ne, pretpostavka je majka krivog tumacenja (nisam napisao smanjena, vec prvotna kao i moja prvotna, ne mozes usporedjivat kruske i jabuke).

njegova pocetna kazna je bila takva, pa je jos smanjena. za smanjenu cemo vidit usporedbu kad stigne moje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , hrcaa je napisao:

ne, pretpostavka je majka krivog tumacenja (nisam napisao smanjena, vec prvotna kao i moja prvotna, ne mozes usporedjivat kruske i jabuke).

njegova pocetna kazna je bila takva, pa je jos smanjena. za smanjenu cemo vidit usporedbu kad stigne moje.

imaš od drota primjere i uloži prigovor-žalbu. i nikako ne spominji nikoga drugoga,niti ičije kazne. dokumentiraj svoje navode i obavezno ti priloži uz prigovor/žalbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , sivko je napisao:

Ako je u uzeo prednost onda mu početna kazna ne može bit 40-50% manja od tvoje(ako su mu napisali sve; oduzimanjeprednosti+nezgoda sa povrijeđenima) nego iznosi početnih 5000 kn.

pa vec je tako 300kn manje od moje :) sve su pisali znam iz prve ruke. opet ispada bolje zakucat nekoga nego se sam izvrnit lol

prije 2 sati , crny46 je napisao:

imaš od drota primjere i uloži prigovor-žalbu. i nikako ne spominji nikoga drugoga,niti ičije kazne. dokumentiraj svoje navode i obavezno ti priloži uz prigovor/žalbu.

poslao sam zalbu vec. nisam spominjao nikoga naravno ni nicije kazne, u principu sam se zalio jedino na visinu i da mi se smanji.

Prije 24 minuta, sivko je napisao:

Naravno,pošto nije bilo ozljeđen taj dan nije ni trebao ostat  na mjestu prometne nezgode.

ne razumijem? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onomu nisam računao neprilagođenu brzinu jer ne znam da li su mu to pisali ili nisu (nisam bio tamo).

Zašto bi morao ostat na licu mjesta ako nisi ozlijeđen?Ne moraš nego ideš doma ili gdje želiš.A ovi su po špranci napisali PN i baš ih zabole briga ako sudac odbije bijeg.Svoje su napravili i idu dalje a sud neka se zahebava dalje.Tako to ide (brigo moja prijeđi na drugoga).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , sivko je napisao:

Onomu nisam računao neprilagođenu brzinu jer ne znam da li su mu to pisali ili nisu (nisam bio tamo).

Zašto bi morao ostat na licu mjesta ako nisi ozlijeđen?Ne moraš nego ideš doma ili gdje želiš.A ovi su po špranci napisali PN i baš ih zabole briga ako sudac odbije bijeg.Svoje su napravili i idu dalje a sud neka se zahebava dalje.Tako to ide (brigo moja prijeđi na drugoga).

cekaj, hoces reci da ni nisam bio obavezan zvat policiju tu vecer jer nisam bio ozlijedjen? zasto me se onda tereti za "bijeg" s mjesta nesrece? :S drugi dan me bolilo rame ali otkud sam ja to mogao znat, tu vecer je sve bilo ok. 

bas su nam zanimljivi zakoni i provedba istih haha

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

krasno, da sam imao vremena pricekati sa zalbom trazio bi pojasnjenje onda zasto sam kaznjen za "bijeg" ako nisam ni bio duzan prijaviti nesrecu. Nije nikome nista osteceno jer sam sletio van naselja u kanal... 

a sunce mu jos mi i pisu kaznu za nesto sto nit smiju nit trebaju... velkam tu kroejsa.......

 

hvala na odgovorima  i ugodni Vam blagdani :)

uređeno: od hrcaa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija