Jump to content

Zastara ovrhe po pravomoćnoj sudskoj presudi


Majstorsmora

Preporučene objave

2002g sudskom presudom dosuđeno mi je da platim 3000 kuna za najam gradskog poslovnog prostora za 1996g. Uložio sam žalbu na tu presudu ali je Županijski sud 2004g odbio moju žalbu i potvrdio prvostupanjsku presudu. 2009g. sam dobio rješenje o ovrsi na pokretninama. Od tada se ništa ne dešava. Dali je predmet u zastari jer je prošlo više od 10g. od pravomočne presude. Dali da se obratim sudu za obustavu ovrhe zbog zastare i nećinjenja ovrhovoditelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači za godinu dana bi nastupila apsolutna zastara ako nešto ne poduzmu,vjerovatno će ići na promjenu sredstava ovrhe, jer nekih vrijednih pokretnina nemam.Tako ovrha može trajati u nedogled,dali je uobičajena naplata potraživanja starog 25 godina. Šta mi je činiti jer tu će biti velike kamate, dali kamate mogu ići u zastaru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Majstorsmora je napisao:

Znači za godinu dana bi nastupila apsolutna zastara ako nešto ne poduzmu,vjerovatno će ići na promjenu sredstava ovrhe, jer nekih vrijednih pokretnina nemam.Tako ovrha može trajati u nedogled,dali je uobičajena naplata potraživanja starog 25 godina. Šta mi je činiti jer tu će biti velike kamate, dali kamate mogu ići u zastaru.

2019 te bi nastupila zastara na koju se morate pozvati na sudu/kod ovrhovoditelja. Tu ne prestaje vaš dug, nego se ovrhovoditelj više ne može sudskim putem naplatiti.

Ako se nije naplatio od 96, pričekajte još tu godinu. Ako i krene na promjenu sredstva ovrhe, mora unaprijed predložiti sudu ta sredstva, a pošto ste naveli da nemate imovine, nema nekih izgleda. Velika je vjerojatnost da će ići u zastaru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Majstorsmora je napisao:

Tako ovrha može trajati u nedogled,dali je uobičajena naplata potraživanja starog 25 godina

Nažalost je tako, zakonodavstvo bi trebalo uvesti zakon naplate 5 g.

Nakon toga, gotovo. Zastara.

Ako se ovrhovoditelj u HR sa svim instrumentima naplate, zadužnica, rješenja o ovrsi, prisilne naplate, sudova itd., nije uspio naplatiti u 5godina, svako daljnje odugovlačenje ne koristi nikome. Tu bi ovrhovoditelj postao svjesniji i odgovorniji u pravnim poslovima koji prethode zaduživanju. Ovako prekine bahato zastarni rok pa je i vrijeme naplate ovako dugo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija